Селу потрібні чіткі правила гри для залучення місцевого товаровиробника

   Народний депутат, член фракції «Батьківщина» Вадим Івченко зареєстрував законопроект щодо забезпечення земельними ділянками сільськогосподарського призначення місцевого товаровиробника та запровадження електронних земельних торгів (№6725-1).

     Народний депутат наголосив, що впровадження законопроекту дозволить стимулювати місцевого виробника.

    «У законі прописані чіткі вимоги до набувачів сільськогосподарської землі, що дозволить надавати землю тому, хто буде її обробляти. Якщо це фізична особа, то вона обов’язково має проживати у тій місцевості, де розташована земля, щодо якої проводиться аукціон. Якщо це фізична особа-підприємець, тоді основним видом її діяльності повинно бути сільське господарство, а державна реєстрація і місце провадження господарської діяльності має здійснюватися на території тієї місцевості, де розташована земля. Якщо це юридична особа, вона має мати статус сільськогосподарського товаровиробника, засновником такої ТОВ є виключно громадянин України, а державна реєстрація і місце провадження господарської діяльності має здійснюватися на території тієї місцевості, де розташована земля», – детально розповів Івченко.

    Законопроектом також запроваджується проведення електронних земельних аукціонів, що унеможливить корупційні зловживання та забезпечить прозоре надання земельних ділянок державної та комунальної власності.

    Нагадуємо, що «батьківщинівці» Черкащини продовжують збирати підписи проти продажу земель сільськогосподарського призначення, який ініційований політичною силою ВО «Батьківщина» разом з Всеукраїнською асоціацією фермерів по всій Україні. На сьогодні проти продажу сільськогосподарської землі підписалося понад 55 тисяч черкащан.