Селянин відкопав наконечник списа часів палеоліту

У селі Зелений Яр Калуського району Івано-Франківської області місцевий житель Віктор Співак повідомив працівників краєзнавчого музею про незвичайну знахідку.

 Коли чоловік викорчовував старий пень, натрапив на старовинний наконечник списа.

«Такими списами користувалися первісні люди на полюванні або міжплеменних зіткненнях», — повідомив журналістам «Вікна.TV» старший науковий співробітник Калуського краєзнавчого музею Іван Тимів.

 Історики запевняють, що ця знахідка унікальна.

 «Це дуже тонка ювелірна робота з кремнію. Такі екземпляри трапляються дуже рідко: зазвичай наконечники бувають довшими чи грубіше»,— зазначив працівник музею.

 За словами краєзнавця, знахідка належить епосі пізнього палеоліту 40—10 тисяч років до н.е.

 У той період людина використовувала понад 100 знарядь праці, досягла значних результатів і мала досвід в полюванні, виготовленні зброї та його вдосконаленні.

 Знахідка зроблена з тонкої пластини кремнію 15,5 см. В довжину і 6 см в ширину. Також цікаво те, що наконечник має оригінальну заточку, як у сучасної пилки.

Наразі на місці знахідки не знайдено ні поховань, ні знарядь праці.

 Учені мають дослідити найближчу територію.

У Болгарії в'язні викопали скарб часів Османської імперії

Монети і горщики передали в Регіональний історичний музей міста Плевен

У Болгарії ув'язнені в тюрмі міста Плевен викопали скарб часів Османської імперії під час сільськогосподарських робіт. Про це повідомляє «Україна молода» з посиланням на The History Blog.

 Монети знаходилися у двох великих горщиках і були заховані приблизно в ХIX столітті. У цілому виявлено 7 тисяч 46 монет вагою понад 8 кілограмів.

 У скарбі знаходилися переважно монети акче - гроші в Османській імперії до 1687 року.

 Монети відносяться до різних історичних епох, і, ймовірно, збирали їх на протязі багатьох років.

 «У той час за таку суму грошей можна було купити три будинки в Едірне, який вважався головним містом у сьогоднішній європейській Туреччині", - сказав археолог Володимир Найдьонов.

 Монети і горщики передали в Регіональний історичний музей міста Плевен.