Сергій Кравченко та Віталій Плетінь побували в гостях у ветерана

3 грудня з нагоди Міжнародного дня людей з обмеженими можливо­стями міський голова Сергій Крав­ченко та заступник міського голови Віталій Плетінь побували в гостях у ветерана Великої Вітчизняної війни, інваліда I групи Леоніда Чепура.

Леонід Чепур радо зустрів гостей, показав родинні світлини та розповів багато цікавих і неймовірних історій із життя.

— Коли почалася війна, мені було 15 років, — згадує Леонід Іванович, — а в 17 я вже був на фронті. І про­служив у піхоті до кінця 1950-го року.

Багато розповідав ветеран Великої Вітчизняної війни про те, що йому довелося побачити та пережити. Під час наступу на Берлін Леонід Че­пур врятував життя сержанту Петру Бєлєнькому. Тоді він навіть не підозрював, що життя, випадково зро­бивши незнайомих солдатів побра­тимами, розлучить їх на півстоліття, щоб потім звести знову.

Леонід Іванович дізнався лише ім’я врятованого, а потім їх знову розкидала війна. Фронтовик побував і у палаючому Дрездені, і в Празі, і в Берліні, де вивів своє ім’я на стіні Рейхстагу. А коли жахи війни стали лише спогадами, на зустрічі ветеранів у Гомелі у списку, серед 80 осіб знай­шов те ім’я врятованого ним солдата й написав листа.

Також Леонід Чепур показав очільникам міста трофейну карту німецького офіцера, яку він здобув у черговому бою під час наступу на Берлін. А дружина ветерана Лю­бов Чепур гордо дістала із шафи військовий піджак з орденами та ме­далями.

Та найбільше ветеран Великої Вітчизняної війни пишається не своїми військовими заслугами та здобутками і не тими неймовірними історіями, що йому довелося пере­жити, він пишається своєю міцною родиною.

Міський голова подякував Леоніду Чепуру за гостинність і неймовірно цікаві розповіді, а також вручив вете­рану продуктовий набір.

— Дуже добре, що в наш час іще можна поспілкуватися із такими визначними людьми, як Ви. Людь­ми, що творили нашу історію, що боронили рідну землю від німецько-фашистських загарбників. Дай Вам Боже міцного здоров’я, сімейного благополуччя і добробуту, а нам усім миру в наш непростий час, — сказав на прощання Сергій Кравченко.