В Україні почали діяти нові правила перетину кордону

Нові карантинні правила перетину кордону почали діяти з 5 серпня. Як передає «Укрінформ», про це в ефірі програми «Сніданок з 1+1» сказав заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Згідно зі змінам, іноземні громадяни для перетину кордону України повинні мати ПЛР-тест, страховку на той випадок, якщо вони захворіють на території України. Після перетину кордону вони мають активувати застосунок «Вдома», після цього протягом 71 годин здати або ПЛР-тест на визначення COVID-19, або тест на визначення антигену до COVID-19.

– Якщо він його здає, й нього не відбувається подальша активація додатку "Вдома", тобто він не потребує самоізоляції. Якщо він не здав такий тест, додаток буде активовано і йому доведеться 10 діб провести в самоізоляції, – сказав Кузін.

Стосовно перетину кордону громадянами України, він повідомив, що вони можуть на кордоні пред'явити міжнародне сідоцтво про вакцинацію або документ про отримання 1 дози вакцини проти COVID-19.

У випадку, якщо таких документів у громадянина немає, то необхідно встановити застосунок «Вдома» і протягом 72 годин здати ПЛР тест.