Ще один мурал у Шполі та оновлене “Джерело”: школярі Шполянської громади креативлять “по-дорослому”.

Вже вдруге Шполянська міська територіальна громада спільно з місцевим осередком ВО «ЧЕРКАЩАНИ»  реалізує творчий конкурс для шкільної молоді «Творимо громаду разом». Цей проєкт насамперед спрямований спонукати дітей та молодь до розвитку рідної громади. Зокрема, команди-учасники мають розробити й впровадити соціально важливий проєкт із благоустрою. Минулого року школярі завзято взялись втілювати в життя свої ідеї і переможці не залишились без мотивуючих призів. Цього року заявку на конкурс подали 13 команд від 11 навчальних закладів Шполянської ОТГ: шполянських ліцеїв №1, №2, №3 та №5, Лозуватської ЗЗСО, Сигнаївського НВК, Товмацького НВК, Васильківського НВК, Іскренського НВК, Лебединського НВК, а також Шполянської дитячої мистецької школи.

У ході тривалих дебатів журі відібрало 5 команд-фіналістів, які отримають кошти для реалізації задуманого. Серед фіналістів команда «Зміна»( проєкт «Джерело»); Команда «Екопатруль» (проєкт «На нас надіється планета»); команда «Юні ентузіасти» (проєкт «Зона відпочинку біля будинку культури»); команда «Творчі» (проєкт «Я люблю Лебедин») та команда «Гармонія» (проєкт «Україна в серці нашім»). 

Кожен із цих проєктів придуманий дітьми і робитимуть вони його своїми руками. Серед них - заплановане облаштування території навколо природного джерела, створення зони відпочинку біля будинку культури, іміджевої стелли для свого села, облаштування місць для роздільного збору сміття тощо.

Під керівництвом наставників та з допомогою педагогів діти гуртом пиляють, фарбують, прибирають, бетонують, вирізають. Вчителі переконані: саме в таких умовах діти навчаються працювати в команді та вишукують компроміси для ефективного вирішення поставленої задачі, аби у фіналі отримати позитивний результат. 

Журналісти «Шполяночки+» відвідали проєктні майданчики та поспілкувались з командами щодо особливостей та перспектив їх бачення розвитку своєї громади.

команда "Творчі"

У Лебедині вже кілька днів триває робота. Учні виготовляють букви, розфарбовують, хочуть встигнути до кінцевого терміну конкурсу. Ідею проєкту пояснюють просто: збільшити упізнаваність села, популяризувати його серед жителів та гостей. 

капітан команди Ростислав Живолуп

  • Ми хочемо поставити стелу з написом «Я люблю Лебедин». Я подорожував цього літа Україною і в багатьох населених пунктах є такий напис біля якого залюбки фотографуються і місцеві жителі, і гості. Тому й виникла така ідея. Цю ідею ми придумали разом з командою і власноруч створюватимемо цю стелу. Поставити ми її хочемо на в'їзді біля нашого знаменитого вітряка. По суті це буде облаштована фотозона, - поділився задумом капітан команди «Творчі» Ростислав Живолуп.

У процесі виготовлення перебувають і елементи проєкту «На нас надіється планета», який реалізує команда з Лозуватки «Екопатруль». 

команда "Екопатруль"

  • Цим проєктом ми хочемо покращити стан навколишнього середовища та екологію нашого села. Створюємо власноруч сортувальні контейнери на зупинках, в дендропарку та інших публічних місцях. Для цього ми зібрали автомобільні шини, які були у вжитку, та з’єднуємо їх аби отримати такі собі тубуси. Потім розфарбуємо в різні кольори по різним видам сміття. Зверху над контейнерами передбачено укриття від опадів, - розповідає капітан команди Вікторія Клец.

капітан команди Вікторія Клец

Каже, що недарма опікуються саме екологією, адже їх навчальний заклад еколого-натуралістичного напрямку і тому такий проєкт був логічний. У встановленні та подальшому обслуговуванні контейнерів планують досягнути домовленостей з керівництвом Лозуватки. Учасники команди сподіваються, що ідея знайде підтримку у жителів села і матиме подальший розвиток.

У Василькові школярі мають намір облаштувати зону відпочинку біля сільського клубу. Учасники команди «Юні ентузіасти» розповідають, що під час різних заходів у сквері біля клубу ніде й присісти. Та й за гарної погоди немає де зібратись, поспілкуватись.

команда "Юні ентузіасти"

  • Думали разом над ідеєю і вважаємо, що нашому селу вкрай потрібна така зона. Ми хочемо облаштувати там лавочки, якось креативно їх прикрасити. Біля будинку культури площа велика але сісти ніде, ні під час концертів, або інших заходів. Біля лавочок хочемо встановити й урни, бо інколи і сміття викинути нікуди. Лавочки робитимемо такі, щоб служили довго, - ділиться ідеєю капітан команди Єлизавета Різник.

Діти впевнені, що таку зону оцінять і дорослі, і жителі громади похилого віку.

команда "Зміна"

Учасники команди «Зміна» зі Шпола реалізують проєкт «Джерело». Ідея проста – облаштувати територію навколо природнього джерела на вулиці Забережній, яким користується майже усе місто.

  • Ми хочемо впорядкувати джерело, бо ним користується багато людей, а територія навколо захаращена. Тут неодноразово робили аналізи води – вона має багато мінералів і інших корисних речовин. В соціальних мережах постійно порушували питання впорядкування джерела. Нарікали, що немає накриття, яке захищає від листя, бруду. Тому ми виготовляємо такий навіс, а зараз обкошуватимемо зарості, готуватимемо майданчики для встановлення підставок для посуду, висадимо квіти, - ділиться думками капітан команди Дмитро Куценко. 

капітан команди Дмитро Куценко

Діти, які навчаються  образотворчому мистецтву в  Шполянській дитячій мистецькій школі під керівництвом Алли Губко, вже вдруге беруть участь у конкурсі «Творимо громаду разом». Їхня масштабна минулорічна робота – шаховий будиночок, що знаходиться у дитячому парку міста, –  досі викликає захоплення багатьох шполян та гостей міста. У дітей та викладача  багато задумів. Один із них вони вже днями реалізують.

команда "Гармонія"

– Ідея подати заявку  на конкурс виникла у нашого керівника Алли Губко, – розповідає капітан команди «Гармонія» Руслана Ліпєєва. – Ми всі залюбки підтримали її. Наш проєкт називається «Україна в серці нашім»: на будівлі кіноконцертного залу «Космос» ми хочемо створити мурал, де зобразимо те, що уособлює нашу щедру, багату, сповнену краси Україну,  її природу, те, що дороге і миле  нашому серцю. 

Як зазначає керівник групи Алла Губко, діти разом із викладачем прагнуть реалізувати цю ідею вже найближчими днями, щойно дозволять погодні умови.