ЩО НЕ БУДЕНЬ — СВЯТО В ЯРОСЛАВЦІ

Літній порі радіють у Ярославці як дорослі, так і діти. Навіть затяж­на дощова хвиля не применшила їх ентузіазму і бажання отримувати радість від життя тут і сьогодні. Хоча такої зливи, яка наробила шко­ди на дорогах, давно й старожили не пам’ятають.

Пришкільний табір навіть у похмурні дні злив і прохолоди повнив село дитячим веселим дзвінкоголоссям. Думали, що полінуються не­годою йти до школи — та де там! Вихователям нема спочинку, бо найменші жителі села попри непогоду до єдиного зібралися вранці і вимага­ють не лише розваг, а й якоїсь робо­ти. А коли вигулькнуло сонце, то ще більше ожив мальовничий садок біля приміщення дошкільного закладу. Саме в ньому дислокувався пришкільний ди­тячий табір «Берізка», де дітям було чим зайнятися. Ось малий хлопчина керує цілим спортивним загоном — під його жваве командування навіть на голову вищі від нього дітлахи актив­но виконують фізкультурні вправи. А всередині вже залунала ритмічна музи­ка — тут старшокласниці Дарія Сер­дюк та Наталія Заярна вчать малих сучасному колективному танцю і в них виходить доволі непогано.

Досвідом поділилися
з колегами всього району
Ближче до полудня у сільському бу­динку культури теж людно. Тут не лише лунає музика, а й на вогнищі готується польовий обід. Гостинна Ярославка приймає з хлібом-сіллю делегацію го­стей — працівників закладів культури Шполянщини на чолі із начальником відділу культури і туризму Шполянської райдержадміністрації Анатолієм Лозо­вим, методистами районного будинку культури Оленою Міцкевич та Анатолієм Міцкевичем, які організували у Ярославці виїзний семінар для працівників куль­тури. Його робота розпочалася із пізна- вального — бібліотекар Олена Задніпряна запросила до пам’ятного знака видатному земляку, уродженцю Ярос­лавки — Сергію Подолинському і корот­ко розповіла про українського науковця, лікаря, соціолога, економіста, фізика, громадського і політичного діяча, публіциста. Михайло Грушевський писав про нього: «Він заслужив собі одно з найбільш почес­них місць в історії нашого духовного жит­тя». Французький учений Дебірре називав Сергія Подолинського автором однієї з «найновіших теорій термодинаміки».

Директор Ярославківського будинку культури Світлана Задворня, запросив­ши колег до концертної зали, розповіла про діяльність місцевих майстрів деко­ративного мистецтва, про організацію різноманітних заходів, які проводяться тут впродовж року за участю і уч- нівської молоді, і колективу художньої самодіяльності, до якого входять вчителі Ярославківського НВК.

Машиніст насосної станції,
яка дивує своєю творчістю
Віра Кобраніцька вже дев’ять років  працює на незвичній як для жінки роботі — машиністом насосної станції Шполянської зрошувальної системи Червоно-Слобідської експлуатаційної дільниці, яка на­лежить Черкаському правобережному міжрайонному управлінню водного госпо­дарства. Ця структура діє ще з 1986 року, і в Ярославці досі працює зрошувальна система, яка частково модернізується в рамках партнерської співпраці СТОВ «Лан» і ГК «ЛНЗ». Свої обов’язки пані Віра виконує сумлінно і відповідально, а вдома, виконавши роботи по господар­ству, її переповнює незвичайне натхнен­ня створювати красу навколо. Двір немов співає, радіючи літу, переливаючись у строкатих квіткових кольорах і ландшаф­тних експозиціях ручного виконання. А в хаті ще більше дух захоплюють численні вишивки — картини, подушки, рушники. У цьому захопленні Віра Кобраніцька зна­ходить віддушину, справжнє задоволення від життя, тож і роботи з-під її талановитих рук щораз виходять одна краща за іншу.

— У мене багато різних захоплень, але вишивати люблю найбільше — розповідає пані Віра. — Навчила рукоділлю мене мати і старші сестри. Раніше я вишивала гладдю, а потім освоїла вишивку хрестиком і бісером. Тематика у мене переважно релігійна — ікони Ісуса Христа, Божої Матері і інших Святих. Картини не продаю, бо це, вва­жаю, прибутку не може приносити, а лише духовне задоволення. Тому свої ро­боти я часто дарую родичам, знайомим і близьким. Дітям вишила рушники, тільки залишається весіль дочекатися.

Тож у Віри Кобраніцької завжди знай­деться унікальний подарунок для близь­ких з нагоди різних свят. Нещодавно свою вишиту картину вона подарувала колегам із Черкаського правобережного міжрайонного управління водного госпо­дарства, які відзначали в нинішньому році 30-річчя утворення установи. 

У пріоритеті — дороги
та впорядкування територій
— Кошти сільського бюджету спрямовуємо переважно на господарські  плани, — розповів сільський голова Віталій Фартушний. — Багато вже зро­били на благо сільської школи — в ній замінені всі вікна на склопакети, а це при­близно 50. Всього у Ярославківському НВК навчається 52 дітей, враховуючи дошкільнят і учнів із Нової Ярославки, Веселого Кута, Витязевого. Тож спільно із Веселокутською сільською радою, соціальними партнерами — СТОВ «Лан», «Агрофірма Вись» вдається осучасню­вати нашу школу, створювати комфортні умови сільським дітям для навчання, роз­витку і змістовного дозвілля.

У приміщенні Ярославківського НВК і справді панує особлива аура. Завдяки багатогранній творчості вчителя хімії і біології Людмили Асташкіної, яка пропонує все нові ідеї у ландшафтному дизайні шкільного двору та оформленні коридорів і класних кімнат, — Ярославківська школа набула неабиякого креативного вигляду.

Потрібно розширювати
дитсадок
— А місць у дитячому садку вже й не вистачає, потрібно купувати додаткові ліжка, — радіє сільський голова, адже цей факт свідчить про позитивну динаміку народжуваності. І не може не радувати така новина, бо ж хочеться, щоб благо­датний Ярославківський край множився людьми, щоб процвітали в ньому доста­ток і радість.

Цікаво, що на складне життя у Ярославці ніхто й не скаржиться, усі реалії прикрашають своїм позитивним поглядом на все. Під такий настрій в селі ремонту­ються дороги, освітлюються вулиці, вста­новлюються нові і осучаснюються старі зупинки.

Захисники —
на службі в селі і на фронті
У фельдшерсько-акушерський пункт потрапити не вдалося. І не тому, що його працівник перебував у відпустці чи на виїзді. Завідувач Ярославківського ФАПу Світлана Івахненко нещодавно пішла добровольцем на військову служ­бу в зону АТО.

Один із шести членів місцевої пожежної команди також несе службу у російсько-українській війні. Ярославківські пожежники вже декілька років обслуговують шість ближніх сіл за фінансової підтримки сільських бюджетів. З початку року було лише три виклики, що набагато менше, аніж у минулому році, — розповіли чергові Микола Плахотній та Володимир Колотило.

Не стоять осторонь господарських проблем у громаді і люди, котрі займають­ся дрібним бізнесом, власноруч обробля­ють землі — Володимир Красіліч, Юрій Погорілий, Анатолій Бондар, Володимир Кобзар. А разом, як відомо, можна зруши­ти найвищі гори.

Наталія ДАВИДЕНКО (фото автора).