ЩОБ ОБІЙТИСЯ БЕЗ ПУТІВКИ ДО В’ЯЗНИЦІ

У Шполянському районному відділі кримінально-виконавчої інспекції введено посаду психолога та фахівця соціально-виховної роботи з суб’єктами пробації. Завданням його є ресоціалізація, психологічна адаптація та становлення особи на правильний життєвий шлях. Адже багато засуджених людей жалкують про свій протиправний вчинок і мають бажання повернутися до нормального життя в соціум. А там, на жаль, зіштовхуються з хвилею проблем та несприйняттям з боку оточення.

У цьому і є головні обов’язки та мета соціальних працівників та психолога Шполянського районного відділу КВІ — сприяти засудженому вирішити негаразди, стати впевненою в собі особистістю, повірити в свої сили, в себе. Звичайно, дуже важливо, чи йде назустріч сам засуджений. Для цього спеціалісти використовують безліч методів. Для початку встановлюють контакт з особою, яка потребує допомоги.

Завданням соціальних працівників є представлення інтересів засуджених в організаціях, де їм потрібна допомога. Наприклад, лікарня, центр зайнятості тощо.

Психолог у свою чергу здійснює психологічну діагностику особистості і на основі отриманих результатів визначає, що саме потрібно для максимальної адаптації особистості в цьому середовищі з метою запобігання скоєння останнім повторного злочину, який може стати путівкою до в’язниці.

Ірина КЛИМЕНКО,
психолог РВ КВІ УДПтСУ в Черкаській області.