12 вимушених переселенців із зони проведення АТО прибули на Черкащину минулими вихідними. Мігранти з Дебальцевого та Попасного шукають миру та спокою в районних центрах Черкащини: Кам’янці, Христинівці, Умані, Лисянці, Шполі та Городищі. Нагадаємо, що за період проведення антитерористичної операції на територію нашої області виїхало 11 903 людини, 2 190 з них — діти.
— Ті люди, що приїжджають зараз, до останнього чекали, що ситуація налагодиться, сподівались на Мінські домовленості, оскільки тут у них немає ні знайомих, ні друзів, ні родичів. Тож зараз, у них, звісно, агресивний і пригнічений стан, адже в одну хвилину зникло все, що напрацьовувалось роками. Тому допомагати таким людям варто не лише в момент перетину «кордону бойових дій» та перші дні на мирній території (розселенням, їжею, речами першої необхідності), а й надалі, під час періоду адаптації. Часто людині потрібно просто «виговоритись» і не обов’язково це робити перед психологом, тим більше, що спеціалістів з кризової психології, звісно, не вистачає, — коментує керівник психологічної служби Управління ДСНС у Черкаській області Леся Коротяєва.
За словами психолога, адаптація до нових умов у всіх проходить по-різному: від 3-4-х місяців до року. Найшвидше адаптуються діти, найдовше — літні люди.
Нині фахівці обласної рятувальної служби продовжують роботу з вимушеними переселенцями, які щодня прибувають на територію області. Нагадаємо, що спочатку мігранти потрапляють в Київ, де, на залізничному вокзалі їх зустрічають рятувальники. Людям надається увесь спектр інформаційної, ресурсної та психологічної допомоги. Згодом переселенці визначаються з областю, у якій би хотіли проживати та вирушають у обраний населений пункт.
Ірина КОВАЛЬ речник Управління ДСНС у Черкаській області.