Шевченко повернувся в Лозуватський дендропарк

Цьогоріч 9 березня виповнилося 202 роки з дня народження Великого Кобзаря. У цей знаменний день вшановували Тараса не лише у районному центрі, а й в сільських громадах. Зокрема, у Лозуватці провели урочистості з нагоди встановлення нового погруддя великого поета на території дендропарку. Декілька років на цьому місці було порожньо, адже попередній спомник пошкодився з часом і був демонтований з метою його реставрації. Кошти на ці цілі були виділені із сільського бюджету.

В урочистостях з нагоди відкриття нової пам’ятки взяли участь голова та перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Потапенко і Юрій Козоріз, голова та заступник голови районної ради Олександр Кузуб і Лідія Татарина. Почесні гості свята звернулися з найщирішими вітаннями до мешканців села з побажаннями розквіту, добра, достатку всій громаді.

— Всі ви погоджуєтеся з тим, що символом вольності, незалежності, єдності українського народу є саме Тарас Григорович Шевченко, — сказав голова райдержадміністрації Володимир Потапенко. — Його образ та Кобзар присутній у кожній родині. Навіть за її межами, особливо в Канаді, де найбільша за чисельністю українська діаспора, шанують нашого генія.

— Шевченкове поетичне слово стало поштовхом до боротьби за незалежність багатьох поколінь, — наголосив сільський голова Станіслав Бойко. — Тому наш народ завдячує йому. Жоден мітинг чи протест, який виникав в Україні, не обійшовсь без пророчих слів поета.

Станіслав Миколайович висловив слова вдячності спонсорам, всім небайдужим людям, хто допоміг у реставрації та встановленні погруддя. «Це як символ, який буде надихати патріотизмом наших нащадків», — підкреслив він.

Працівники культури Лозуватки разом з учнівською молоддю продемонстрували ліричну програму, в рамках якої прозвучало багато Тарасових віршів та пісень, «Реве та стогне Дніпр широкий...» співали всі присутні. А головне, що Шевченкові слова, які були потрібні Україні вчора, позавчора, сьогодні і будуть потрібні, житимуть у віках.

Нагадаємо, що в населених пунктах району налічується шість погрудь Великого Кобзаря, два з яких — у Лозуватці. Ще два спомника знаходяться у Шполі — у вигляді пам’ятника-скульптури, та у Соболівці — у вигляді стели, виготовленої торік коштами нашого земляка, уродженця села Соболівки Йосипа Маслюка.

Наталія ДАВИДЕНКО.