Школярі вивчатимуть на «Захисті України» озброєння, стрілецьку підготовку та OSINT — МОН

Міністерство освіти та науки презентувало оновлену програму шкільного курсу «Захист України», який діти вивчатимуть у 10 та 11 класах.

Про це повідомила пресслужба МОН, пише Громадське.

Так, у 10 класі школярі вивчатимуть основи національної безпеки та оборони України, озброєння та військову техніку, а також навчатимуться орієнтування на місцевості, основ інженерної фортифікації та стрілецької підготовки.

В 11 класі дітям розповідатимуть про особливості інформаційної безпеки та поглиблюватимуть їхні знання з домедичної допомоги. Також у цей час діти вивчатимуть методи захисту цивільного населення в кризових умовах, можливості й способи оборони України.

Крім того, під час навчання на курсі «Захист України» діти засвоюватимуть навички з керування дронами, інформаційної безпеки, навігації, розвідки на основі відкритих джерел (OSINT), стресо- та психологічної стійкості. Для відпрацювання практичних навичок навчальні заклади обов’язково проводитимуть навчально-польові збори або тренінгові заняття.

У МОН пояснили, що оновлення програми курсу спрямоване на формування в молоді національної ідентичності та навичок для захисту власного життя. Оновлення також спричинене реаліями та викликами, «з якими стикається наша держава».

Програмі мають надати гриф «Рекомендовано» за результатами експертизи, а також затвердити в міністерстві. Під час розробки курсу враховували рекомендації експертів у сфері оборони, освітян та громадських організацій.

Більше про зміни в «Захисті України»

Міністерство освіти і науки розповідало, що ґрунтовно переглядає дисципліну «Захист України». Відомство вже повністю переписало освітню програму, змінило рекомендований перелік обладнання для класів, розробило методику, в який спосіб організувати освітній простір та процес навчання.

У цій дисципліні буде 6 модулів, серед них і домедична допомога, де є елементи тактичної медицини. Також там буде різноманітна інженерія, що передбачає, зокрема, навички управління безпілотними апаратами, радіозв'язок і різноманітні технології, пов'язані з військовим контекстом. А ще МОН передбачило топографію і тактику: базові знання та навички.

До реформи курсу «Захист України» долучилася 12 бригада Національної гвардії України «Азов». Військові підготують майбутніх тренерів у сфері теорії воєнного управління за стандартами НАТО.

Коментарі