Шполянські депутати розглянули актуальні питання галузі освіти

Створення інклюзивних класів, призначення заступника директора у міську ЗОШ № 1, виділення коштів на гойдалки у дитячі садки — ці та інші питання освіти розглянули та підтримали депутати об’єднаної громади на 58-й позачерговій сесії міськради.

Одноголосно підтримали створення інклюзивних класів, у яких навчатимуться учні з особливими освітніми потребами у міських школах Шполянської ОТГ — ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 та НВК № 3-гімназія.

Заступник міського голови Оксана Курінна зазначила, інклюзивна освіта – це спосіб отримання знань, коли діти з особливими освітніми потребами навчаються у загальному освітньому просторі (у школах, садочках). Оксана Миколаївна пояснила, що інклюзія передбачає створення рівних можливостей для всіх діток незалежно від їх фізичних можливостей. Також для учнів з особливими освітніми потребами призначаються асистенти учителя, які є незамінними помічниками в процесі навчання для педагогів.

До цього, в навчальних закладах громади вже діяли чотири інклюзивні класи та три дошкільні інклюзивні групи, в яких загалом навчалося дев’ять дітей — Шполянській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5, Лебединських НВК №2, №3, Шполянському ЗДО № 5 «Калинка».

Відтепер з нового 2020/2021 навчального року (з 01.09.2020) в освітній галузі Шполянської міської громади діятиме шість інклюзивних навчальних класів та три інклюзивні дошкільні групи, які загалом налічуватимуть 11 дітей, з них – шість учнів середніх шкіл та п’ять дошкільнят.Депутати одноголосно погодили на посаду заступника директора Шполянської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 1 — Марину Лук’яненко, вчителя біології та географії вищої кваліфікаційної категорії цього ж закладу.

Довідково. Марина Олександрівна Лук’яненко 20 років (з 2000 р.) працює в міській ЗОШ № 1, на посаді вчителя біології та географії. Має високий рівень професіоналізму, досконало володіє ефективними формами і методами організації навчання і виховання учнів.

Як зазначив депутат міської ради від ВО «Черкащани», голова профільної освітянської комісії Анатолій Осадчий, на цій сесії депутати також розглянули та підтримали важливі для освітнього процесу проєкти рішень — про затвердження планової мережі закладів освіти Шполянської міської ОТГ на 2020-2021 навчальний рік та внесення змін до штатних розписів закладів загальної середньої освіти.

Стосовно розвитку матеріально-технічної бази депутати ухвалили рішення про виділення коштів у сумі 100 тис. грн для придбання дитячих гойдалок у всі заклади дошкільної освіти Шполянської ОТГ.

За інформацією Шполянської міської ради об'єднаної територіальної громади