Шполянських майстринь-писанкарок відзначили подяками

З нагоди Великодня у Краєзнавчому музеї відначили майстринь-писанкарок Інну Вовк та Діану Онищенко, а також наукову співробітницю музею Наталію Кунець. Подяки від Шполянської міської ради вручив в.о. міського голови Олег Кошовий за значні здобутки в галузі українського писанкарства, активну пропаганду та популяризацію унікального виду мистецтва серед дітей та жителів громади.

Майстрині вкладають душу у свої роботи, крім того навчають дітей писанкарству. Діляться історіями з минувшини, легендами, які стосуються писанок, розповідають, які бувають писанки у різних куточках нашої країни, про їх особливості, про значення кожного символу, словом, виховують почуття патріотизму, плекають традиції своєї Батьківщини.

Нагадаємо, що 28 квітня відбувся останній у цьому році майстер-клас з писанкарства. Загалом їх провели 25 — як у музеї, так і поза його межами. У них взяли участь понад 220 осіб різного віку. Під час майстер-класів усі бажаючі донатили Збройним силам України.

Діана Онищенко почала писати писанки у 2022 році. Тепер її власна колекція налічує понад 1100 неповторних витворів мистецтва. Свої роботи Діана створює для подарунків чи на продаж, активно бере участь у ярмарках та виставках на підтримку ЗСУ. Талант молодої майстрині помітили й оцінили не лише у Шполянській громаді. 10 писанок придбали у неї в Запоріжжя, а саме у садочок №228 «Веселинка», 3 писанки майстриня подарувала музею «Скарби Котигорошка» цього ж закладу дошкільної освіти.

Роботи Діани Онищенко експонуються в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» у Києві, там розміщено 2 писанки.

Інна Вовк — різнобічно обдарована, креативна, енергійна, талановита людина. Вже 13 років є майстринею декоративно-ужиткового мистецтва. Вона створює писанки, прикраси з мідного дроту, унікалні репліки весільних вінків, картини з вовни. У 2015 році її картини були експоновані в Черкаському художньому музеї. Також пані Інна творчиня інтер’єрних ляльок у різних техніках. Вироби майстрині є окрасою Краєзнавчого музею міста Шполи, картинної галереї в Лисянці, придбані до приватних колекцій Чигирина, Черкас, а також помандрували у далекі США та Німеччину. Крім того, Інна Вовк є керівником гуртка «Коза-Дереза», навчає вихованців створювати мотанки, панно, писанки, обереги для захисників.

Майстриня активно волонтерить: бере участь у різноманітних ярмарках і виставках на підтримку ЗСУ. Кошти від продажу своїх виробів спрямовує на придбання необхідних для військових речей.

Наталія Кунець безпосередньо скеровує роботу музею, здобувши творчу професію реставратора творів мистецтва у Львівській Національній Академії Мистецтв, є ініціаторкою проведення майстер-класів і відповідної інформаційно-просвітницької роботи для учнів закладів загальної середньої освіти. Постійно дбає про поповнення колекції експонатів, організовує цікаві музейні заходи, тематичні екскурсії.

Коментарі