Шполянський суд виправдав екс-мера Тального, якого звинувачували у передачі хлібкомбіната регіоналу

Шполянський районний суд визнав невинним колишнього голову міста Тальне, якого звинувачували у підробці документів. Посадовець нібито посприяв, аби Тальнівський комбінат хлібопродуктів перейшов у приватну власність.

Мова йде про колишнього мера Тального Олександра Біленка. Його звинувачували в тому, що він підписав свідоцтво про право власності на частину цілісного майнового комплексу із неправдивими відомостями про власника майна. У 2010 році виконком Тальнівської міської ради визнав, що дочірнє підприємство державної компанії "Хліб України" Тальнівський КХП відтепер є не державною, а приватною власністю. Таке рішення дозволило тодішньому регіоналу Олександрові Короткову стати одноосібним власником великого промислового гіганта. Підприємство на той момент коштувало 17 510 000 гривень.

У 2015 році міському голові Тального Олександрові Біленку було оголошено підозру за статтею 366 частина друга. Це службова підробка документів.

Обвинувачений свою провину не визнав та заявив, що свідоцтво, яке підписував саме він, не було офіційним документом. На його думку, предметом розслідування є свідоцтво, яке склала та видала державний реєстратор. Проте кримінальну справу щодо неї закрили, бо вона померла. Колишній посадовець переконував, що намагався завадити незаконній реєстрації підприємства, але на його листи ніхто не відповідав. Водночас прокурор запевняв, що провина Біленка є доведеною.

Шполянський районний суд визнав Олександра Біленка невинним та виправдав у зв'язку з недоведеністю, що в діях обвинуваченого є склад злочину.