Шполяни можуть лишитися єдиного в місті футбольного майданчика

   Нещодавно тренер-викладач Шполянської ДЮСШ Віталій Гончаренко із захопленням розповів у соцмережах про участь його жіночої команди «Жайвір» у жовтневому відкритті новозбудованого спортивного комплексу у Тальному. Шполянські юні футболістки мали нагоду в гостях зіграти на чудовому сучасному міні-футбольному полі. У своєму дописі Віталій Миколайович відмічає високу якість нового спортивного майданчика в сусідів — до речі, вже третього в місті! Натомість у Шполі, бідкається тренер, дивитися на існуючий спортмайданчик з кожним днем стає все болісніше.

   «Безконтрольність футбольного майданчика в м. Шпола призвела до поганих наслідків. Адже навантаження на нього уже просто не витримує. Звичайно, це добре, що на ньому діти проводять свій час. Але... Не завжди вони цей час проводять дійсно з користю. Не завжди вони грають у футбол, а коли грають і це відбувається неконтрольовано, страждає майданчик. Як можна грати чи займатись спортом з цигаркою в зубах, або прийнявши алкоголь перед грою, у перерві, а той під час свого знаходження в межах стадіону. Звичайно, цього не відбувається при присутності дорослих, але ж майданчик відкрито 24 години на добу... І досить часто доводиться перед тренуванням прибирати «результати» вечірніх чи нічних тренувань у вигляді пляшок, недопалків. Покриття виходить з ладу. Часто на прохання не грати у взутті на шипах у відповідь чуємо негативний опір…», — ділиться своїм занепокоєнням Віталій Миколайович.

   Слід зауважити, що міський стадіон досі перебував у комунальній власності відділу освіти у справах сім’ї, молоді і спорту райдержадміністрації. Очевидно, що станом спортивного майданчика зі штучним покриттям, який знаходиться на його території, ніхто з чиновників не переймається. Усе лягало на плечі тренерів ДЮСШ, які разом зі своїми вихованцями влаштовували там суботники, фарбували огорожу і як могли, так і опікувалися важливим молодіжним  об’єктом. Та не в їх силах забезпечувати його охорону у нічний час, коли там вільно збирається молодь, яка, на жаль, далеко не вся відрізняється цивілізованою поведінкою. Отакі маємо згубні наслідки (див. фото).

   Прикро й те, що райдержадміністрація упустила можливість капітальної реконструкції міського стадіону, що пропонувало позаминулого року керівництво Групи компаній «ЛНЗ». Вочевидь, такий важливий інвестиційний проект від місцевого бізнесу не видався цікавим нашому чиновництву, яким всього лише треба було привести у належний стан необхідну документацію. Відтак новітній сучасний стадіон «ЛНЗ-Арена» постав у Лебедині, а не в Шполі.

   Міський же стадіон у складі цілісного майнового комплексу Шполянської ДЮСШ переходить нині у комунальну власність Шполянської ОТГ. Тож є сподівання, що він отримає дієвішого господаря та кращі можливості до вдосконалення.

Наталія ДАВИДЕНКО