Шполяни приєднались до обласного громадського руху «За єдність, реформи і справедливість»

Голів областей та районів краще було б обирати на прямих виборах, адміністрації ліквідувати, а замість них надати широкі повноваження радам та виконавчим комітетам при них. Про це говорили на засіданні шполянської Народної ради, в яко­му взяв участь народний депутат України VII скликання Леонід Даценко. «Рано чи пізно адміністративна реформа із переда­чею широких повноважень на місця таки відбудеться. Навіть якщо наша влада цього не дуже хоче, але її підпирає Європа, — за­значив Леонід Миколайович.

— Тоді про­блеми із непрозорим призначенням голів райдержадміністрації зніметься, бо не змо­же обласний очільник підбирати на посади своїх друзів, партнерів по бізнесу чи тих, кого за гроші готові лобіювати якісь бандитські клани. І він сам і районні голови проходити­муть реальну люстрацію народом — якщо їх оберуть, значить, нехай працюють. У цьому контексті важливо, щоб також був розробле­ний дієвий механізм відкликання будь-якого народного обранця, якщо він втратив довіру».

Однак поки зміни у законодавстві не відбулися, шполяни вирішили приєднатись до обласного громадського руху «За єдність, реформи і справедливість», співголовами якого є Леонід Даценко, голова Черкаської обласної ради Валентина Коваленко та Сергій Коваль, сільський голова с. Товмач Шполянського району.

«Кожен історичний етап становлен­ня української держави потребує широко­го об’єднання усіх громадсько-політичних патріотичних сил. Наприкінці вісімдесятих років минулого століття таким об’єднанням став Народний Рух, це вже потім, коли він перетворився на політичну партію, то втратив свою масштабність. Під час Помаранчевої революції такий рух зародився під символікою «Нашої України», однак тоді політики знову зробили помилку, обмежив­ши громадське об’єднання партією. Під час Революції Гідності громадський рух офор­мився у громадську організацію «Майдан».

Утім, сьогодні про неї політики, що отримали посади у Адміністрації Президента, Кабінеті Міністрів воліють не говорити, більше того, по­чинають щедро вішати ярлики на активістів, на Народні ради, які мали стати основою нової народної влади, що ми — радикали і посіпаки Путіна! Вони вже не згадують, щосаме ці «радикали» і «пособники Путіна» по­садили їх у крісла, а потім у перших лавах пішли на фронт захищати і їх в тому числі від агресора! Тому наше завдання — нагадувати владі про спосіб, у який вона стала владою», — зазначив Даценко.

Тетяна ВОРОНЦОВА, журналіст. м. Черкаси.

Фото Віктора КРАВЧЕНКА.