Паломництво
Традиційно в день перепоховання праху Тараса Шевченка на Чернечій Горі у Каневі — 22 травня, проходять заходи з нагоди вшанування пам’яті Великого Кобзаря.
До велелюдної пам’ятної ходи доєдналися керівники області, Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко, народні депутати Сергій Рудик і Владислав Голуб, громадськість, делегації від районів області, серед яких — і Шполянщини: ранньої години зі Шполи вирушили автобуси, автомобілі із земляками, котрі виявили бажання віддати данину пам’яті лідеру української нації.
Багато й учнівської молоді побувало цього дня у Каневі, поїздку для якої організували працівники відділу освіти, у справах сім’ї, молоді і спорту. В ярмарку-виставці виробів народних умільців взяли участь і шполянські майстрині.
— У свій час Україна пробудилася в Шевченкові, — зауважив голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. — Сьогодні він повинен пробудитися в кожному із нас. Нині ми відзначаємо століття початку Української революції 1917-1920 років. І саме заповіт Кобзаря підняв тоді національно-визвольну хвилю. Ми отримали урок про надважливість єдності. Зараз це якнайкраще розуміють наші бійці, які борються за Україну на Сході. Саме Тарасове слово на їхніх прапорах, у бліндажах, у листах, які бійцям пишуть дітлахи з усієї України. Його слово в їхніх серцях. Як і щоразу, коли Україна в небезпеці, ми повинні пам’ятати пророчі вірші Великого Кобзаря! І маємо вірити, що «… на оновленій землі врага не буде, супостата…».
Окрім могили Кобзаря, паломники відвідували і пам’ятний знак Олексі Гірнику, який шляхом самоспалення у 1978 році на знак протесту проти русифікації України.
Напередодні на Канівщині відзначили переможців Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості. Він має понад п’ятнадцятилітню історію та проходить під гаслом «Об’єднаймося ж, брати мої!».
Ганна ШВЕЦЬ