Кілька тисяч людей вклонилися минулої п’ятниці Кобзареві на Чернечій горі. Урочистою ходою на чолі із головою Черкаської обласної ради Валентиною Коваленко та головою обласної державної адміністрації Юрієм Ткаченком патріоти України пройшли його останнім шляхом. Традиційно у громадських заходах узяли участь і жителі Шполянщини. Офіційну делегацію очолював голова Шполянської районної державної адміністрації Володимир Потапенко. Урочисту пішу ходу, яка розпочалася від Успенського собору, зустрічали патріотичною піснею біля пам’ятника Івану Підкові учасники хорового колективу Шполянського районного будинку культури (керівник — заслужений працівник культури України Микола Коваль). Вже вкотре такою місією наділяють шполянських хористів організатори вшанувань.
Дві козацькі пісні також виконав на канівській сцені і наш гурт «Гайдамаки» під керівництвом заслуженого працівника культури України Дмитра Вовка. Виставку виробів майстрів народного мистецтва організували працівники районної бібліотеки, яка органічно доповнила колорит ярмаркового руху під Чернечою горою.
В цей день на Черкащину привезли рушник національної єдності. Його вишивали понад тисячу трьохсот українців із усіх областей. Молодь із цим рушником і очолила урочисту ходу.
Перший заступник міністра культури України Ігор Ліховий, який приїхав на вшанування, зазначив, що саме 22 травня Тарас Шевченко повернувся в Україну. Він усе життя прагнув бути вільним. І ми розуміємо, на який важкий шлях стали, захищаючи Шевченкові заповіти. Високопосадовець подякував черкащанам за те, що бережуть пам'ять про Великого Кобзаря.
А шполянин, педагог і поет Олександр Діхтяренко, отримавши на прощі у Тараса нове творче натхнення, написав цього дня такі рядки:
І лани, і привілля широкі
Перепестило сонце руде.
На Тарасову гору щороку
Нас травнева дорога веде.
Ми паломники рідного світу.
Вітер падає в яру траву.
Перемога його «Заповіту»
Перед нами уже наяву.
Ворогів лжебрехливе нахабство
Віднесе аж у море Дніпро,
І на нашій землі буде братство,
Буде мир, буде щастя й добро,
Бо гора ця напружено слуха,
Як гудуть калинові мости,
Щоб на хвилі високого духу
Українські знамена нести.
Наталія СТОРЧАК. Фото Тетяни СТОРЧАК та автора.
Шполяни вітають свою видатну землячку Руслану ЛОЦМАН з одруженням. Батьківське благословення молодята отримали цього дня у Каневі.