Шполянська бібліотека відтепер носить ім’я Миколи Томенка

30 серпня 2018 року на черговій сесії Шполянської районної ради депутати одноголосно прийняли рішення про присвоєння Шполянській центральній районній бібліотеці ім’я Миколи Томенка — нашого видатного земляка, прозаїка, поета, публіциста.

Микола Данилович Томенко народився 25 травня 1937 року в селі Ярославка Шполянського району. Батько загинув на фронтах Другої світової війни, мати, виснажена каторжною працею в колгоспі, померла у 56 років. Після закінчення Антонівської середньої школи працював на руднику «Гігант» у м. Кривому Розі кріпильником та скреперистом. Служив на флоті старшим тральним електриком на бойових мінних тральщиках Балтійського та Баренцевого морів. Закінчив Київський університет ім. Т.Шевченка (1966), філологічний факультет. Працював на журналістській та видавничій роботі.

Микола Данилович Томенко — автор 19 книг поезій, прози, п'єс. Найбільш відомою є його поетична збірка «Трудова книжка матері», в якій висвітлюється тяжка доля українського народу, поневоленого більшовицькими окупантами та приреченого помирати від виснаження на каторжній роботі у насильницьки створених колгоспах.

Також народною стала пісня «Червоні вершники», відзначена Шевченківською премією 1975 року. Пісня «Дума про поле» — лауреат серед пісень про рідну землю. Микола Томенко — заслужений діяч мистецтв України, учасник бойових дій. Помер 29 серпня 2017 року в Києві.