Шполянський РВ УМВС України в Черкаській області попереджає про найпоширеніші види шахрайств

Шахрайство по Інтернету полягає у неза­конному використанні персональних даних користувачів мережі.

Шахраї під різними приводами виманюють дані про банківські карткові рахун­ки. Якщо до вас телефонують невідомі особи та представляються працівниками банку, то в жод­ному разі не повідомляйте свої персональні дані та номер банківської платіжної картки, її термін дії, ПІН-код та додатковий код, який розміщений на її звороті. Маючи таку інформацію, можна лег­ко проводити інтернет-платежі і зняти усі гроші з карткового рахунку. Не оплачуйте наперед товари та послуги, тим паче через Інтернет.

Також часто шахраї телефонують обраній жертві та повідомляють, що близька людина скоїла якийсь злочин чи стала винуватцем дорожньо-транспортної пригоди і перебуває в міліції. Задля звільнення від кримінальної відповідальності їм необхідно терміново перерахувати гроші на вка­заний номер телефону або поповнити банківський рахунок. У таких випадках попросіть людину, яка представилася працівником міліції, назвати своє прізвище, ім'я, по батькові та посаду, а також ва­шого родича. Уточніть, в якому саме відділі міліції родич знаходиться, після чого передзвоніть до міліції і перевірте інформацію. Якомога швидше зателефонуйте до нього і з’ясуйте, чи дійсно щось трапилося.

Ніколи не відчиняйте двері незнайомцям та нікому не показуйте, де зберігаєте гроші. Якщо незнайомі вам в обличчя соціальні, медичні працівники, майстри по ремонту прийшли без ва­шого виклику — це привід, щоб бути пильними. Останнім часом шахраї все частіше видають себе за представників різних професій, щоб увійти у довіру та проникнути до помешкання обраної ними жертви. Обов’язково перевірте у цієї люди­ни документи, запитайте, у якій організації вона працює, зателефонуйте до названого підприємства та уточніть, чи дійсно до вас направляли такого фахівця.

Якщо до вас завітала людина, яка розповідає про те, що незабаром в державі мінятимуть старі гроші на нові, то пам’ятайте, що жодної грошової реформи в Україні наразі не проводиться і най­ближчим часом не планується. Гроші, які зараз перебувають у обігу, на нові купюри не замінюють.

Роз’яснюйте дітям, що не слід вступати у пере­говори з незнайомими людьми, а також давати не­знайомим цінні речі, зокрема, мобільні телефони.

Якщо ви стали жертвою шахрайства, негайно повідомте про це в міліцію за телефоном 102!

Ірина КУЧЕР, інспектор по роботі з населенням та громадськими формуваннями.