Шполянський цирк у виконанні Кулика

   Минулого вівторка, абсолютно пересічне робоче засідання Шполянської районної територіальної виборчої комісії знову перетворилось на справжній скандал. Майже три години районна ТВК під головуванням представника «Оппозиційного блоку» Бориса Кулика (тимчасово замінив діючу голову ТВК, яка раптом! «занемогла» на один день – ред.) не могла розглянути елементарні питання про заміну членів комісії. Все через те, що, не володіючи елементарними знаннями виборчого законодавства «оппоблоківець» трактує їх так як йому потрібно.

   Нагадаємо нашим читачам, що на початку виборчого процесу керівництво районних політпартій «Оппозиційний блок», ВО «Батьківщина», Радикальна партія Ляшка та «Солідарність» замінили своїх членів у районній ТВК, очевидно, вважаючи попередніх членів непрофесійними. Цікаво те, що всі ці, нібито, політичні вороги, які демонтрують справжні баталії  між собою у Верховній Раді на Шполянщині танцюють під одну дудку. А як ще це можна назвати той факт, що вони замінили своїх попередніх представників в комісії на ще більш недосвідчених, проте повністю керованих осіб. А доказів цієї недосвідченості набралось вже чимало: в районній ТВК зникають електронні носії, віддаються незрозуміло кому офіційні документи, а її керівники займаються банальним самодурством.

   Так, подання на заміну члена міської ТВК від «Народної довіри» просто віддали невідомій людині, яка, нібито, була представником цієї партії, але про яку у самій партії ніхто не чув. А далі було ще цікавіше. Головуючий зачитав подання від політичної партії «Союз-Чорнобиль», в якому йдеться про заміну члена комісії в міській ТВК. Та питання знову свідомо затягувалося головуючим, який знаходив безліч причин, аби не здійснити цієї заміни. Приводом назвав відсутність диску, який має додаватись до цих документів.

  Та як виявилось при вивченні запису у журналі реєстрації до цього подання не було жодного зауваження. А отже, пакет документів був прийнятий комісією повністю, разом із диском. Та й хтось із членів комісії одразу пригадав, що бачив і папери, і диск. Але… його хтось поцупив.

   Далі більше. У порядок денний не внесли питання про ще одну заміну — доволі важливу, адже йшлося про секретаря міської ТВК. Подання від партії «Народний фронт» зареєстровано вчасно і не викликало жодних причин не погоджувати його. Та невгамовність головуючого не вичерпувалася. Цього разу він зажадав дізнатися, хто ця людина, на яку партія міняє свого секретаря. Мотивував, начебто тим, що відповідальна посада потребує досвіду і спеціальних навичок, знання ПК, діловодство тощо. Але, щоб відхилити подання, потрібні вагоміші підстави, а їх не було. Тож нарешті і за цю заміну проголосували більшістю голосів.

   Тут виникає купа запитань. Виборча кампанія щойно розпочалася а на звичайному засіданні виборчої комісії вже вирують такі нездорові пристрасті. Чого бояться так вносити заміни у міську ТВК? А чи не тому, що нові люди можуть порушити якісь змовницькі схеми або, цур мені, фальсифікації? Інакше, з якого дива районній виборчій комісії так ризикувати своєю репутацією, ставши обвинуваченою за халатність, некомпетентність та продажність? Все це наштовхує на думку, чи не є це навмисним перешкоджанням повноцінній роботі міської ТВК і хто в цьому зацікавлений? Як люди, які проживають у невеликому містечку, яким за місяць потрібно дивитися один одному в очі і продовжувати жити в одній громаді, можуть так вживатися в роль великих політиків, які, начебто, творять переділ світу?

Наталія СТОРЧАК