«Штрафна п’ятниця» для роботодавців Черкащини

З 5 жовтня роботодавців Черкащини, які не уклали трудові договори із працівниками, штрафуватимуть за новими правилами. Таке розпорядження прийняв Кабінет Міністрів України, пише «Про Все».

Щоб посилити контроль за оформленням трудових відносин із найманими працівниками, органи контролю мають також переглянути власні нормативно-правові акти і внести до них відповідні зміни. Податківці нагадують, що розмір мінімальної заробітної плати у 2018 році становить 3723 грн, а розмір мінімального єдиного соціального внеску — 819,06 грн.

— Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу та повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу в установленому порядку, — нагадують в Черкаській ОДПІ. — За фактичний допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), виплату зарплати без нарахування і сплати ЄСВ  та податків, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного повноцінного робочого дня, підміну трудових відносин цивільними тягне за собою штраф у розмірі 111 тис. 690 грн за кожного працівника.

Загалом в області в поточному році, за результатами роботи працівників ДФС Черкаської області у складі робочих груп з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, роботодавці додатково уклали понад 4 тис. трудових угод з найманими працівниками.