В День Гідності й Свободи провели зустріч з учасником АТО

Над поняттям «гідність» замислю­вався кожен. Гідність — це внутрішнє відчуття благородства та власної відповідальності за своє життя та життя близьких, за їх свободу. Тому, починаю­чи з цього року, кожного 21 листопада, українці будуть відзначати День Гідності та Свободи, щоб пригадати ім’я тих, хто віддав життя, здоров’я, мучився в тяж­ких умовах АТО, хто силою та волею бо­ровся за Батьківщину та її незалежність, можливість жити краще. Саме тому в Нечаєвському НВК до Дня гідності та сво­боди було проведено ряд заходів.

Під гаслом «Ми — діти вільної країни» проходив День Гідності і Свободи в по­чаткових класах Нечаєвського НВК. З цього приводу 21 листопада було про­ведене свято «Україна — наш спільний дім». Як життєві символи українців на святі були присутні хліб та сіль. На заході лунали українські народні пісні, були представлені відеоматеріали патріотичного характеру. Ведучі свята класовод 3 класу Юлія Головкіна та уче­ниця 8 класу Андріана Прокоп розповіли про Україну та її народ: гостинний, до­брий, щирий. Звернули також увагу на державні символи України: Державний прапор, Герб, Гімн.

Окрасою свята стали колажі: «Вільна країна очима дітей» (виготовили учні 4 класу та класовод Людмила Рибак), «Ми хочемо миру у нашій країні» (виготовили учні 2 класу та класовод Людмила Тка­лич). Завершилося свято щирими слова­ми:
Тож будьмо працьовиті і крилаті,
Учімося — це потрібно нам усім.
Душею будьмо щирі і багаті,
Бо ж Україна —
це наш спільний дім!

Потім відбулася година спілкування «Україна — країна гідності й свободи», яку провела вчитель світової літератури Наталія Борейчук. Під час заходу учні пригадували відомі українські міста та історичні пам’ятки, переглядали відеоматеріали про Україну. Впродовж за­ходу учні будували «будинок» — Україну, яку вони бачать вільною та незалеж­ною. На захід був запрошений учасник АТО — Дмитро Ритизник, боєць 24-ої аеромобільної бригади, що брав участь у воєнних діях в районі Щастя, Донецька, Лисичанська. Зараз Дмитро перебуває у відпустці, але невдовзі він знову по­вернеться в зону АТО, що оберігати територію Батьківщини від ворога. Учні та вчителі уважно слухали героя, дех­то запитував, як живеться там, якою зброєю користується, як ставляться місцеві жителі до рятівників. Воїн щиро відповідав на всі запитання, а потім ска­зав: «Якщо не ми, то хто?» Дійсно, якщо не вони, що було б з нами? Задумались... Було ще багато фото, щирих слів, листів та побажань, а учениця 10-го класу Аліна Тарнавська подарувала нашому героєві свій малюнок на згадку. А ще діти напи­сали листа товаришу Дмитра, який зна­ходиться в тяжкому стані, щоб підтримати його. На останок дякували герою за зустріч, дружньо аплодуючи.

Цього ж дня відбулася віртуальна по­дорож столицями європейських країн під керівництвом вчителя географії Оль­ги Приємської. На карті учні відмічали зірочками столиці країн, якими вони по­дорожували — це Польща, Німеччина, Великобританія, Франція, Італія. Цікаві розповіді учнів 10 класу супроводжували­ся відеоматеріалами. Заочно побувавши у Варшаві, Берліні, Лондоні, Парижі, Римі, учні захоплювалися красою цих міст, але відмітили, що й наша столиця Київ за кра­сою та ошатністю нічим не поступається європейським містам. Подорож була цікавою.

Також був проведений урок мужності «Герої поруч», присвячений українській льотчиці Надії Савченко. Організатор заходу вчитель української мови та літератури Ірина Капелюшна розповіла присутнім про сильну духом дівчину, що навіть в полоні не боїться смерті, а готова померти за Батьківщину. Окрасою заходу стала виставка дитячих малюнків. Актив­ну участь у виготовленні цих робіт взяли: Аліна Тарнавська, Оксана Чорномаз, Те­тяна Кіскіна.

На завершенні заходів відбувся флеш-моб під керівництвом вчителя математи­ки Алли Зубрійчук. Учні із задоволенням демонстрували прапор України та лапку голуба миру, сподіваючись, що мир таки незабаром настане. Так відзначали День Гідності та Свободи учні 5—11-х класів Нечаєвського НВК. Мирного всім неба!

Василь КАПЕЛЮШНИЙ, вчитель історії Нечаєвського НВК;
Світлана СУХОНОСОВА, вчителька англійської мови Нечаєвського НВК.