У Шполі думають над створенням притулку для бездомних тварин

— Нашому місту потрібен притулок для бродячих собак та котів — у цьому переконаний депутат Шполянської міської ради Максим Доценко. Його підтримують, напевно, більшість громадян, яким надокучило споглядати невтішну картину, коли великі групи бездомних собак вільно почуваються в центрі міста. А головне те, що це створює неабияку небезпеку в першу чергу для дітей. Часто-густо чути на вулицях міста гучні собачі «розборки», що не може не турбувати громадськість. Щось потрібно із цим робити.

Максим Доценко запропонував керівникам району і міста подумати про виділення місце для створення притулку для бродячих тварин. Але ця справа надзвичайно складна, адже потрібні будуть і волонтери для роботи, і кошти для утримання тварин — догляд, харчування, вакцинація тощо. Тому Максим Васильович запевнив, що готовий зробити свій вклад у створення цього гуманного пункту і також зможе залучити до спільної справи і своїх друзів-однодумців. Також можливий варіант розробки програми поводження з безпритульними тваринами, фінансування якої забезпечувати із районного чи міського бюджету. Для цього, напевно, потрібно виділити земельну ділянку і бажано десь на околиці міста зі зручним під’їздом, де немає людей, будинків, і притулок нікому не заважатиме. До закладу зможуть приходити громадяни і брати собі собаку для догляду.

Цей задум повністю можливо реалізувати за бажання і консолідованого рішення у районній чи міській раді.

Система б діяла приблизно так: собаку виловлюють комунальники, привозять на пункт перетримки, там вона живе 14 діб — цей час покаже, чи вона не хвора на сказ. Потім приходить лікар ветеринарної медицини, робить усі необхідні щеплення, стерилізує, і собаку можна пропонувати новим господарям. Поки знаходиться хазяїн, собака перебуває у притулку, з нею займаються волонтери, щоб соціалізувати тварину — привчити до намордника, повідка; вона щеплена і стерилізована.

Якщо ми мріємо всі жити, як у Європі, то це саме те, що повинні зробити. І це під силу молодим, енергійним, ініціативним і небайдужим до громадського життя шполянам.

Наталія ДАВИДЕНКО.
НА ЗНІМКУ: хвостаті безхатченки відпочивають біля будівлі районної ради.