Шведи передадуть Україні Конституцію Пилипа Орлика

Міністр закордонних справ повідомив, що вперше за 311 років оригінал Конституції Пилипа Орлика потрапить до України.

«Я обіцяв сюрприз і тепер це вже не секрет: вперше за 311 років оригінал Конституції Пилипа Орлика потрапить до Української держави. Ми повертаємо Україні Україну. Присутність оригіналу Конституції вже у незалежній державі – це ще один крок відновлення нашої історичної тяглості від часів Русі, Козацької держави, Української Народної Республіки і донині», – зазначив міністр.

Зазначається, що Міністерство закордонних справ звернулось до Швеції із проханням надати оригінал латиномовної версії Конституції Пилипа Орлика. В рамках святкування 30-ї річниці Незалежності вона буде тимчасово експонувати в Україні.

«Нам пропонували копію, але ми хотіли лише оригінал, який ніколи не був в Україні. І тому я особливо вдячний Швеції за вияв справжньої солідарності з Україною та взаємної готовності надалі розвивати тисячолітні зв’язки між нашими народами», – додав міністр.

Окрім конституції для тимчасового експонування шведи погодились надати Гетьманську булаву, яка, за легендою, після гетьмана Івана Мазепи належала гетьману Пилипу Орлику.