Сільська казна

У Терешках школа буде з новими вікнами

Поточний бюджетний рік для Терешківської сільської ради передбачає 1 млн. 300 тис. грн. За інформацією сільського голови Валентини Драчової, розраховуючи на вищевказану суму коштів, у нинішньому році в селі заплановано здійснити ряд важливих завдань. Зокрема, близько 100 тис. грн буде спрямовано на заміну вікон у приміщенні місцевої школи.

Також серед вагомих планів — ремонт доріг у селі на приблизну суму 300 тис. грн. та ще додаткових коштів із майбутнього розподілу вільних залишків. Є задум провести поточні ремонти на сільських дорогах, а на вулиці Гулака-Артемовського — здійснити капітальний ремонт дороги, якого вона вже давно потребує.

Продовжиться робота і з облаштування спортивного майданчика в центрі села, добудується тин, що відділить об’єкт від цвинтаря.

Перекриють дах на лип’янському «Сонечку»

І хоч на перший погляд здаватиметься, що 3 млн. грн. — сума немала, але і її замало, аби сповна вирішувати господарські проблеми в селі. Йдеться про сільську скарбницю Лип’янської сільської ради, вільні кошти якої депутати сільради вже розподілили. Найбільшу їх частину — у сумі 320 тис. грн. спрямували на ремонт даху приміщення дитячого садочка «Сонечко».

— У минулому році ми завершили ремонт фасаду сільського будинку культури, — розповідає сільський голова Лип’янської сільської ради Сергій Іщенко. — А нині з вільних лишків виділено 114 тис. грн. на закупівлю нової апаратури для нашого закладу культури, адже це невід’ємний інструмент у роботі працівників культури.

А словами пана голови, депутати сільської ради одноголосно підтримали виділення 30 тис. грн. на утримання сільської амбулаторії, а ще 50 тис. грн. планують виділити з майбутнього перевиконання бюджету.

— Хочу спростувати чутки про те, що Лип’янська сільська рада відмовлялася підтримувати первинну медицину, — наголосив Сергій Юрійович. — Питання коштів розглянуте в установленому порядку і в жодного депутата не було заперечень. І на центральну районну лікарню делегуватимемо кошти, бо це надзвичайно важлива ланка, як і потреби школи. Не стоять осторонь проблем села і наші соцпартнери. До прикладу, нещодавно зламався холодильник у нашій школі. Враховуючи відсутність можливості вирішити проблему за бюджетний ресурс, ми звернулися до соціального партнера в особі Володимира Колотила, який охоче погодився допомогти і придбати новий холодильник для школи. Таким чином, господарюємо всією громада дою для спільного блага.

Буртівців оминув сніговий колапс

Якщо в котромусь населеному пункті цієї зими виникали проблеми, пов’язані із великим снігопадом, то в Буртах у дні заметілі дороги розчищалися настільки оперативно, що селяни зовсім не відчули незручностей на дорогах. Допомагали сільській раді організовувати розчистку шляхів місцеві орендарі земель — СТОВ «Україна» та ГК «ЛНЗ», вчасно надавши для цього техніку.

Як відомо, обставини часу змусили у Буртах оптимізувати сільський навчальний заклад. Зведена у 80-х роках минулого століття велика будівля школи опустіла через значне зменшення кількості дітей в селі. Але хоча старшої школи тут уже нема, однак заклад відвідує 14 дошкільнят та 7 учнів молодшої школи. Тож і для цих двох десятків дітей потрібно створювати належні умови для отримання освітніх послуг. І про це сільська рада подбала, облаштувавши на першому поверсі усі необхідні приміщення для навчального процесу. У минулому році, зокрема, замінили 16 вікон на склопакети за кошти сільського бюджету.

Також буртівці спромоглися відремонтувати приміщення сільського будинку культури, який донедавна потребував значного вкладення ресурсів, проведені ремонтні робот і у ФАПі. А серед поточної роботи — обрізання гілля та ремонт доріг.

— Подивимось, скільки можна буде спрямувати коштів на ремонтні роботи на дорогах села, все ж наш бюджет не дуже дозволяє нам розраховувати на великі проекти, — зазначив сільський голова Буртів Олег Волошин.  

Наталія СТОРЧАК