СІЛЬСЬКІ ГОЛОВИ ЗЛОВЖИВАЛИ СВОЇМ СЛУЖБОВИМ СТАНОВИЩЕМ

Прокуратурою Шполянського району протягом 2014 року розслідувано та направлено до суду 2 кримінальних провадження у сфері корупції. Так, за результатами проведення досудового розслідування 27 червня направлено до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні відносно колишнього сільського голови одного із сіл Шполянського району. Йому повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 291, ч. 1 ст. 366 КК України. Під час досудового та судового слідства, встановлено, що посадовець у період з грудня 2006 по вересень 2013 років систематично підробляв рішення сесії сільської ради щодо його преміювання і надання допомоги на вирішення соціально-побутових потреб та в подальшому надавав їх до бухгалтерії. В результаті цього незаконно отримав бюджетні кошти на загальну суму майже 24 тис. грн. Вироком Шполянського районного суду Черкаської області від 28 липня року колишнього сільського голову визнано винним та засуджено за складання, видачу завідомо неправдивих документів та привласнення чужого майна шляхом зловживання своїм службовим становищем. У судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні вищевказаних кримінальних правопорушень визнав повністю. Суд погодився з позицією державного обвинувача та призначив засудженому покарання у вигляді двох років позбавлення волі з іспитовим строком тривалістю в один рік, а також позбавив його права обіймати керівні посади терміном на один рік.

Також прокуратурою району розслідувано та направлено до суду 1 жовтня обвинувальний акт на підставі угоди про визнання винуватості у кримінальному провадженні відносно іншого сільського голови, якому повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 366 КК України. Під час досудового та судового слідства, встановлено, що колишній сільський голова у вересні 2012 року, всупереч інтересам держави та сільської громади, з метою отримання права власності на спадкове майно, а саме земельну ділянку-пай загальною площею 2,51 га. одним із жителів села, видав завідомо підроблену довідку, в яку вніс заздалегідь неправдиву інформацію. Вироком Шполянського районного суду від 9 жовтня сільського голову визнано винним та засуджено згідно чинного кримінального законодавства. Суд погодився з позицією державного обвинувача, яка була зазначена в угоді про визнання винуватості, та призначив засудженому покарання у вигляді штрафу з позбавленням права обіймати керівні посади терміном на один рік.

Крім того, прокуратурою району у травні-червні поточного року проведено перевірку в порядку нагляду за додержанням та застосуванням вимог Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» у діяльності ряду сільських рад Шполянського району щодо правильності заповнення та подачі декларацій про доходи. Встановлено, що в порушення вимог ч. 1 ст. 12 зазначеного Закону, станом на 10.06.2014 депутатом даної сільської ради декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, передбачену Законом України «Про засади запобігання та протидії корупції» взагалі не було подано. За вищевказаним фактом прокуратурою району 10 червня складено протокол про вчинення адміністративного корупційного правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративного правопорушення. За результатами судового розгляду депутата сільської ради притягнуто до адміністративної відповідальності.

Сергій КРАВЧЕНКО, прокурор Шполянського району.