Українське село завжди було тією точкою опори, на яку спирається держава й агросектор зокрема. Але за останні роки ситуація докорінно змінилася. Селян із року в рік меншає, з карт зникають населені пункти, а особисті селянські господарства втрачають джерела прибутку. Щоб зупинити цей процес, необхідний новий підхід до розвитку сіл, який включатиме щонайменше впровадження концепції сталого розвитку сільських територій.
З цього приводу не вщухають дискусії між прибічниками та противниками децентралізації. Перші твердять, що добровільне об’єднання територіальних громад – це шлях до розвитку малих сільських населених пунктів. Другі кажуть про їх зникнення з мапи України. І доки тривають дискусії, впроваджують реформаторську політику щодо об’єднаних територіальних громад. Зокрема держава допомагає розвивати інфраструктуру сільських населених пунктів, як і обіцяли.
Чимало скептичних відгуків лунало й після створення Шполянської міської об’єднаної територіальної громади, до складу якої, крім Шполи, увійшли села Кримки й Скотареве. Та час показав, що вони не занепадають, а розвиваються. У цих населених пунктах встановлюють нові дитячі майданчики, ремонтують дороги, одне слово, поліпшують інфраструктуру.
Днями депутати міської ради Шполянської ОТГ на ХХ позачерговій сесії затвердили перелік проектів, які реалізовуватимуть за рахунок субвенції, що надійшла з державного бюджету на формування інфраструктури ОТГ.
Кошти в сумі трохи більше як один мільйон гривень розподілили відповідно до кількості жителів Кримок і Скотаревого. До слова, аби визначитися з переліком робіт, які реалізовуватимуть за ці гроші, у селах попередньо дізналися думку жителів.
Після подання проектів до Черкаської облдержадміністрації та Міністерства регіонального розвитку України, де отримали позитивну оцінку, вирішили у Скотаревому прокласти нову тротуарну доріжку. Вона проляже через центр села. А в Кримках полагодять вуличне освітлення та капітально відремонтують частину сільського будинку культури. У ньому облаштують спортивний зал для учнів Кримківського навчально-виховного комплексу.
На своїй сторінці в соціальній мережі Facebook керівник соціальних проектів МХП Ірина Ванникова написала, що такі події не можуть не переконати тих, хто не вірив у спроможність цієї громади, що Шполянська ОТГ розвиватиметься і крок за кроком втілюватиме в життя всі важливі для людей проекти.
«Пишаюся їхньою впевненістю та цілеспрямованістю. Адже саме це дозволяє громаді попри перепони розвиватися, створюючи гідні умови для своїх жителів. Покращення інфраструктури – це лише початок, адже саме вона потребує негайного удосконалення, а далі будуть проекти щодо корисного та цікавого часу проведення для людей, створення освітнього та відпочинкового простору. Зараз Шполянська ОТГ перебуває лише на початку свого великого шляху до розвитку і я впевнена, що все у них вийде», – зазначила Ірина Ванникова.