Звільнити вагітну жінку
за прогул не можна
Законодавство України передбачає спеціальні норми, покликані не допустити обмеження трудових прав жінки у зв'язку з її статевою приналежністю і необхідністю поєднувати роботу з материнством.
Попередження про звільнення вагітної жінки з роботи в період від дати повідомлення нею свого працедавця про вагітність до закінчення її відпустки у зв'язку з вагітністю і пологами вважається незаконним.
Згідно зі ст. 184 КЗоТ заборонено звільняти вагітних жінок за ініціативою власника або уповноваженого ним органу. Таке звільнення можливе тільки у разі повної ліквідації підприємства, установи або організації, але з обов'язковим працевлаштуванням жінки.
Тобто працедавець повинен запропонувати жінці іншу роботу за її спеціальністю на цьому ж або на будь-якому іншому підприємстві. При цьому розрив у часі між звільненням і працевлаштуванням не допускається.
Така ж заборона торкається і звільнення вагітної робітниці у разі закінчення термінового трудового договору: працедавець зобов'язаний працевлаштувати її, а на період працевлаштування зберегти за нею середню заробітну плату, але не більше трьох місяців з дня закінчення термінового трудового договору.
Отже, звільнити вагітну жінку за ініціативою власника або уповноваженого ним органу не можна, окрім випадків повної ліквідації підприємства, з її обов'язковим працевлаштуванням.
Якщо з вагомих причин не встигли
подати податкову декларацію
Громадянам, які з незалежних обставин, не встигли/не змогли подати податкові декларації про майновий стан і доходи за 2015 рік до 4 травня 2016 року, необхідно в найкоротший термін звернутися до Державної податкової інспекції за місцем реєстрації та подати податкові декларації.
Звертаємо увагу, що згідно з п. 179.7 ст. 179 Податкового кодексу України фізична особа зобов'язана самостійно до 1 серпня року, що настає за звітним, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену в поданій нею податковій декларації.
У зазначеному випадку застосовуються такі види відповідальності: n відповідно до п. 120.1 ст. 120 Податкового кодексу України неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків), тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання;
- згідно зі ст. 164 прим. 1 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» № 8073-Х від 7 грудня 1984 року, неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від 3 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 51 грн. до 136 грн.).
У разі неподання декларації та несплати до 1 серпня 2016 року податкового зобов'язання, окрім зазначеної вище відповідальності будуть проведені перевірки, донараховані податки та застосовані штрафні санкції в розмірі 25%.
Чи потрібен РРО для продажу товарів
через мережу Інтернет?
Смілянська ОДПІ інформує, якщо споживач, використовуючи мережу Інтернет, замовив товар і розрахунок за нього було здійснено з застосуванням платіжних систем Portmone, Liqpay та інших, суб’єкт господарювання зобов’язаний видати покупцю розрахунковий документ встановленої форми (чек РРО) та відповідним чином оформлений гарантійний талон.
Оскільки споживач, використовуючи рекламні інтернет-сторінки, лише обирає товар або послугу, то у разі використання при реалізації товарів (послуг) РРО у чеку зазначаються обов’язкові реквізити, у тому числі назва та код суб’єкта господарювання, адреса магазину, що здійснив реалізацію, тощо, що дає змогу визначити, з ким проведено розрахунки за товари (послуги), та у разі виникнення потреби звернутися для обміну.
У разі замовлення товару або послуги представники інтернет-магазину уточнюють з покупцем (замовником) як наявність товару, так і його кількість. А також з’ясовують форму та час оплати.
Враховуючи вказане, суб’єкти господарювання, що використовують рекламні інтернет-сторінки для продажу товарів, робіт (послуг), реєструють РРО на загальних підставах за адресою розміщення таких магазинів, а у разі доставки власною кур’єрською службою можуть зареєструвати РРО на транспортний засіб, яким здійснюється доставка.
Петро СТЕЦЕНКО, начальник Шполянського відділення Смілянської ОДПІ.