«Союз українок» — велика громадська жіноча організація, створена у 1917 році. Тож 100-річчя свого заснування її осередки масово відзначали наприкінці минулого року по всій Україні. На Шполянщині теж діє «Союз українок», незмінним лідером якого є Тетяна Ільченко.
— Основою нашої діяльності є активізація українського жіноцтва, піднесення їхнього освітнього й економічного рівня, суспільної гігієни, суспільної праці, участі у світовому жіночому русі, турбота про сім’ю, дітей, захист прав людини тощо, — розповідає Тетяна Миколаївна, яка проводила днями засідання ради організації.
З нагоди 100-літьої дати найкращим активісткам «Союзу українок» Шполянщини — Лідії Осаулі та Оксані Гукало урочисто вручено грамоти від керівниці Всеукраїнського проводу організації — Ореслави Хомик, в яких значиться: «За багаторічну невтомну працю у зведенні духовного храму української культури, за щоденні жертовні діяння заради добра громади, української справи, збереження історичної пам’яті, виховання і просвіти молодого покоління, за непохитну громадянську позицію і невгамовний людський інтерес до всього, що рідне і близьке за духом. Цінуємо Вашу високошляхетну жіночу особистість, яка самовіддано плекає найбільший життєвий скарб — дух українства й любов до рідних коренів, а також підхоплює й ефективно реагує на новочасні духовно-національні кличі українського суспільства…»
Нині у залі Шполянської районної ради вивішено рушник національної єдності «Оберіг Шполянщини», вишитий у 2008-2009 роках майстринями кожного населеного пункту району. Відтепер цю історичну реліквію може бачити кожен, хто цікавиться. У міській раді також знаходиться і опис рушника, в якому зберігається інформація про всіх людей, котрі долучилися до створення символів та вишивки.
— Щиро дякуємо нашому міському голові Сергію Кравченку за надану можливість зберігання важливого духовного оберегу, адже він в собі хранить особливу енергетику любові до України, до рідних джерел, — сказала Тетяна Ільченко. — А також ми вдячні координатору центру волонтерської допомоги Сергію Кепші, який власноруч облаштував святиню на стіні зали. До цього деякий час рушник перебував на зберіганні у храмі Різдва Пресвятої Богородиці.
Наталія ДАВИДЕНКО