Стосується кожного: чим небезпечні віртуальні знайомства?

Молодая пара за ноутбуком

O tempora, o mores! Дослівно цей відомий вислів з латинської перекладається: «О часи, о звичаї!». Сказав його давньоримський політичний діяч, видатний оратор, філософ та літератор Цицерон. Цей вислів досі є актуальним і якнайкраще відображає ситуацію з інтернет-знайомствами. Знайомства в інтернеті – через спеціальні сайти або соціальні мережі – можуть продовжитися серйозними стосунками або навіть весіллям, таких історій чимало, але є і ризик напоротися на шахрая, що розкручує жінок на гроші або ж ще гріше — на тих, хто полює на чужі життя. В останні роки таких «фахівців» з розкрутки одиноких українок стало більше, є чималий ризик зустріти їх у соцмережах. Кілька реальних історій про потерпілих українок почула «Шполяночка+».

Романтичні знайомства під час прогулянки парком перестають бути актуальними. Зробити комплімент та поспілкуватись з незнайомою людиною сьогодні вважається нахабством та демонструє нетактовну, нав’язливу поведінку. Стрімко минає час, коли люди знайомилися лише під час особистих зустрічей, не важливо, де це відбувалося: в гостях у друзів, громадському транспорті, у потязі, театрі, парку чи в черзі за молоком. Знаходили свою другу половинку, просто випадково зачепивши її, ідучи вулицею. Звичайно, цей спосіб знайомств трапляється й сьогодні, але вкрай рідко. Нині дедалі більшу популярність завойовують інтернет-знайомства. Та чи можна там знайти щастя?

У час новітніх технологій та модернізації більшість знайомиться в Інтернеті, намагається зробити найвдалішу світлину, щоб викликати зацікавленість в потенційної половинки.

Проте, далеко не кожен із зареєстрованих на сайті знайомств користувач переслідує благу мету: познайомитися з хлопцем чи дівчиною для початку стосунків і подальшого створення сім’ї. Більшу частину жертв невдалих інтернет-знайомств становлять жінки, хоча й представники сильної статі не застраховані від такого «щастя». Не секрет, що більшість чоловіків шукають на подібних сайтах можливість інтимного зв’язку, а жінки – любовних стосунків та створення затишного родинного гніздечка. І мало хто з них знайде те, що шукав. Замість омріяного й очікуваного щастя спіткає розчарування, а дехто стане жертвою шахраїв.

Галантний джентльмен — вбивця?

Нещодавно одна 19-річна дівчина поділилась історією своєї подруги. Вона вирішила залишитись анонімом, але розповіла ситуацію детально.

Зі слів потерпілої: «Я зареєструвалась на платформі знайомств Tinder. Це наразі найпопулярніший сайт, де можна знайти половинку за вподобаннями. Навіть вказуєш найдрібніші деталі, які бажаєш бачити в партнерові. Там у мене одразу з’явилось кілька прихильників, але вони не викликали зацікавленості. Згодом мою увагу привернув симпатичний хлопець, який надіслав повідомлення з банальним змістом «Привіт, познайомимось?». Одне за одним повідомлення, і я відчувала прив’язаність до нього. Обмін фото, відчуття очікування наступного сповіщення, ейфорія… Я знала багато про нього та його сім’ю, знала де він навчається, як заробляє на життя. Але ці історії потім виявились легендою…»

Усе йшло за планом, бажання зустрічі зростало. Після довгого віртуального спілкування, яке тривало понад 6 місяців, омріяна зустріч таки відбулась. 20-річна дівчина чекала на свого обранця у місті, де навчалась. Він приїхав красиво одягнений, з великим букетом квітів, подарунком для коханої та великим подорожнім рюкзаком на спині. І здається ж, нічого дивного чи підозрілого.

Прогулявши увесь вечір, тримаючись за руки, говоривши про все і ні про що, закохані вирішили відпочити вдома. Увійшовши до будинку, дівчина почала стелити ліжко на двох. Проте, хлопець одразу сказав, що спатимуть вони окремо, щоб та зрозуміла, що наміри у нього серйозні, а його дівчина — не просто іграшка для інтимних втіх.

Дівчині навіть імпонувало таке ставлення. «Хіба ще лишились такі? Як же мені пощастило» — думала закохана. Пощастило, але трішки в іншому… Серед ночі вона прокинулась від шурхіту в кімнаті, де спав її хлопець. Вона злякалась і швидко заперла двері на ключ. Одразу викликала поліцію. Хлопець почув це, почав заспокоювати її, говорити, щоб відкрила і вони спокійно поговорили. У цей час приїхала поліція, яка вибила вхідні двері та вивела злякану дівчину з кімнати.

Вийшовши з кімнати, її чекала наступна картина: усі меблі були замотані харчовою плівкою. А такий галантний кавалер з благими намірами виявився маніяком, який хотів вночі розправитись з дівчиною. Щоб замести сліди і обмотав усе плівкою. Його рюкзак, про який вже згадувалось, був заповненим інструментами.

Дівчинці справді пощастило, що вона прокинулась та викликала поліцію, незважаючи на вмовляння хлопця. Адже не тільки шоком та переляком могла скінчитись ця історія.

Небезпека «живого» знайомства

Не тільки в Інтернеті можна спіткати біду. У одному з відомих клубів молода дівчина познайомилась з хлопцем, який запросив її на танець. Згодом він запропонував продовжити вечір та покататись на автомобілі. Він відвіз дівчину до берега, у віддалену від людських очей місцевість.

Романтика? Звичайно. Спочатку так і було. Знайомство ближче, тактильний контакт. Але хто ж знав, що хлопець був прихильником «гострих відчуттів» у прямому сенсі. Він жорстоко познущався над своєю новою знайомою.

Через кілька днів її тіло знайшов перехожий, який прогулювався з собакою.

І таких історій зі знайомствами у нічних клубах безліч. Розповідають, що найчастіше для скоєння кримінальних епізодів використовують красивий жест — пригощають дівчину коктейлем.  Зазвичай, він містить клофелін — препарат для швидкого зниження артеріального тиску. Він фігурує як засіб, що відключає людину від реальності. Келих вина з розчиненою в ньому таблеткою клофеліну спричиняє моментальне сп’яніння, втрату орієнтації, глибокий сон.

Передозування клофеліном у цих випадках – часте явище. Воно тягне за собою тяжкі стани або смерть потерпілого. Потерпілі зазвичай приходять до тями без прикрас та цінних речей, з тяжкими пораненнями та іншими тілесними ушкодженнями.

Що робити?

То де ж зараз знайти свою половинку, якщо скрізь небезпека? Можна бити в усі дзвони та казати, що сайти знайомств та нічні клуби — не місце, де порядна людина може знайти щастя. Але знайдуться ті, хто розповість життєву історію про давню знайому з села, яка знайшла на інтернет-платформі заможного іноземця, не турбується ні про що і живе, як у Бога за пазухою. Безперечно, такі випадки є, але домінують ті, які висвітлені у статті. На жаль, в погоні за забезпеченим майбутнім та захопливими історіями кохання дівчата все ж реєструються на сайтах та приймають «компліменти» від столика навпроти. Єдине, що може зарадити небезпеці — бути пильним та не говорити багато особистої інформації в мережі та під час знайомства у закладах. І звичайно, не лишатись наодинці з людиною після проведених разом кількох сумнівних годин.

Юлія ЗАРУДНІЦЬКА