Сумлінна праця живила авторитет наставника

Усюди цінність школи дорівнює цінності її вчителя (А.Дістервег).

Справедливість цих слів А.Дістервега завжди підтверджу-вали своїм внеском в авторитет школи майстри педагогічної справи. Серед них, на моє переконання, чільне місце займає колишня вчителька Лебединського навчально-виховного комплексу №1 Валентина Іванівна Кравченко. Народилася вона на Житомирщині 30 жовтня 1950 року, а середню школу закінчила на Полтавщині. В 1973 році Валентина Іванівна здобуває вищу освіту в Полтавському педагогічному інституті імені В.Г. Короленка, одержавши спеціальність вчителя історії. В тому ж році направляється працювати в Матусівську школу №1. Через два роки Валентина Іванівна переводиться в Лебединську школу №2 вихователем групи продовженого дня. А з 1976 року і до виходу на пенсію в 2011 році працює вчителем історії в Лебединському НВК №1. Саме в цій школі здобуті раніше знання в поєднанні із сумлінною повсякденною працею проросли рясними її здобутками.

Так, під час проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2009 році учні, яких навчала Валентина Іванівна, показали високий рівень знань з історії України. Їхній середній бал «9» був найкращим серед випускників району. У високій результативності і якості роботи вчительки неодноразово доводилося переконуватися авторові цих рядків під час відвідування в неї багатьох уроків. Характеризувалися вони науковістю, знанням педагогіки (практикувалося поетапне вивчення програмового матеріалу), психології (враховувалися види учнівської пам'яті). Широко впроваджувалися в навчально-виховний процес інноваційні технології. Для учнів були розроблені тести, тренувальні вправи. Це забезпечувало їм ґрунтовні знання, уміння використовувати їх в нестандартних ситуаціях.

Набутим педагогічним досвідом Валентина Кравченко щедро ділилася з колегами району та області. Так на обласній педагогічній виставці в 2005 році експонувалися «Розробки уроків з оцінювання навчальних досягнень учнів з історії в 11-му класі та завдання для повторення курсу історії України 7-го класу», а 2010 року — серія розробок уроків «Використання фольклорних і літературних творів на уроках історії України у 8-му класі (дидактичний матеріал із завданнями та запитаннями)».

Не випадково Валентині Іванівні присвоюється кваліфікаційна категорія «Спеціаліст вищої категорії», педагогічне звання «Вчитель-методист». Нагороджується вона значками «Отличник просвещения СССР», «Відмінник народної освіти», грамотами.

Мала неабиякий авторитет серед колег, батьків і учнів. Разом з чоловіком Віктором Івановичем виростили й виховали сина Дмитра і доньку Вікторію. Втіхою для неї є троє онуків.

Вітаючи Валентину Іванівну з днем народження, щиро бажаю їй довгого і здорового віку.

Володимир КРАВЕЦЬ. м. Шпола.