Свято, обпалене війною

Щороку у парку Слави учні Лебединського НВК №1 вшановують пам'ять лебединських підпільників, воїнів, що загинули під час визволення села, відзначають свято День Перемоги. Всі учні школи разом з учителями знову травневого дня прийшли до скромного обеліску. Мітинг-реквієм «Свято, обпалене війною» підготували учні 9-го класу.

Розпочав мітинг сільський голова Олексій Рудас. На заході була присутня племінниця загиблого підпільника Рудя та представники ГК «ЛНЗ», які поклали вінки до обеліска. Найпочеснішим гостем був ветеран війни, учасник бойових дій Євген Колосовський. Даються взнаки і обпалена війною молодість, сирі окопи і бліндажі, голод і холод, хвороби і рани. Його груди вкриті орденами та медалями, на скронях — сивина. Але він пам’ятає ті страшні часи, хоча часто йому і не хочеться про них згадувати. А ще душа болить за свого онука, який зараз, так як і дідусь багато років тому назад, захищає Україну на сході від агресора.

У довічному боргу наше покоління перед ветеранами війни, яким пощастило пройти через горнило битв і дожити до цього світлого дня. Хвилиною мовчання присутні вшанували тих, хто не повернувся з полів війни, чиє життя обірвалося у запеклім бою. Весняні квіти лягли до підніжжя обеліска, залунала над селом пісня «День Перемоги».

«Нехай історія не поверта війну», — такими словами закінчився мітинг-реквієм.

Зоя ГЕРАЩЕНКО, педагог-організатор Лебединського НВК №1.