СВЯТО ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ

У день професійного свята завідувачка Шполянської центральної аптеки №116 Валентина Забоєва надсилає своїм коле­гам — працівникам аптечної мережі міста і району, всім із них, хто перебуває вже на заслуженому відпочинку, вітання та найкращі побажання: «Міцного здоров’я, щастя, успіхів у роботі, злагоди в нашому суспільстві! Нехай у Ваших оселях завж­ди панують мир і добро, достаток і щира любов!», — йдеться у її привітанні.
Валентина Степанівна працює в Шполянській центральній аптеці №116 — комунальному закладі, з 1980 року — відразу після закінчення фармацев­тичного факультету Куйбишевського медінституту. Це її перше і єдине робоче місце у трудовому житті. Її чоловік Олек­сандр Забоєв також працював у цьому закладі провізором, нині перебуває на пенсії. Валентина Забоєва керує аптекою з 1999 року, відколи пішов на заслуже­ний відпочинок світлої пам’яті Всеволод Славінський.
Багато людей заслуговують на відзначення їх сумлінної праці на фармацевтичному поприщі. Зокрема, як зазначає, Валентина Забоєва, 50 років стажу на посаді головного бух­галтера має Раїса Драст. Багато провізорів і фармацевтів працюють нині у приватних аптеках, перебува­ють на заслуженому відпочинку — Петро Совсімов, Галина Онищенко, Єлизавета Слюсар, Світлана Нордіо, Тамара Шевченко. Мережа кому­нального закладу містить 4 аптеки — в Лебедині, Матусові, Василькові та Антонівці. Реалізація медикаментів проводиться через 20 аптечних пунктів, де немає аптек. У поліклініці працює аптечний пункт «Медичний кошик», де ціни є значно дешевшими.
В аптеці №116 сьогодні трудить­ся невеликий колектив: провізори Наталія Малець, Світлана Солоп, фармацевт Катерина Новосьолова, бухгалтер Світлана Колісник, касир Ольга Русіна, прибиральниця Тама­ра Коломієць.

Ганна ШВЕЦЬ (фото автора).

ІСТОРИЧНІ ДАНІ
Перша аптека в Шполі з’явилася в післявоєнні роки і знаходилася на території приміщення міської ради. Потім, до 1967 року, аптека діяла за Ощадбанком (нею завідував Анатолій Березовський). Також відкрито було залізничну аптеку, яку очолював нині покійний Олег Сорока. Нинішня аптека №116 запрацювала у 1965—67 роках. З 1972 по 1999 роки нею завідував Всеволод Славінський, який побудував аптеки в селах району, перевів із старих приміщень у нові, під його керівництвом працювали 100 фармацевтів.