Сигнаївський ліцей став учасником освітнього проєкту “Грай за рівність”

В Україні стартував освітній проєкт “Грай за рівність”, що об’єднав 150 вчителів та їхніх учнів із різних куточків України. Комплексний захід реалізовується Klitschko Foundation у партнерстві з UEFA Foundation for Children. Вперше в Україні вчителі, спільно з учнями, будуть покращувати свої знання, щоб протистояти гендерній нерівності у спорті. Серед учасників локальних проєктів — Сигнаївський ліцей Шполянської громади.

Це унікальна програма, яка має на меті через взаємодію вчителів та вчительок фізичного виховання разом з учнями зруйнувати стереотипи щодо жінок у спорті та суспільстві загалом.

Також через таку взаємодію покращує знання серед своїх учнів вчитель фізичного виховання із Сигнаївського ліцею Сергій Трохимець.

У 1 етапі проекту учасники пройшли тренінги на тему гендерної рівності, отримали навички як доносити її вихованцям. Далі за умовами проєкту з 15 по 21 травня вчителі фізкультури мають організувати спортивні змагання серед школярів і залучити до них однакову кількість дівчат та хлопців.

Так, 17 травня у Шполі провели спортивний захід під назвою «Солодкий кубок» з рівною кількістю хлопчиків та дівчаток. У цих змаганнях не було "слабких" і " сильних ", оскільки у кожній новій грі - нові склади команд. Тут всі грали одночасно, не чекали своєї черги. У кожного була можливість перемогти більше одного разу, а це збільшує мотивацію до продовження занять обраним видом спорту.

Захід відбувся у незвичній формі. Футбольне поле розбили на великі сектори, і кожен окремий сектор на міні-поля. На кожному з міні-полів учні під наглядом вчителів-інструкторів грали у футбол 4х4. Всього провели 5 ігор по 5 хвилин. Після закінчення часу кожної гри відбувалася зміна складу команди, це робилося для того, щоб кожен учасник відчув себе переможцем. На завершення змагань всі отримали солодкі подарунки.

За словами вчителя фізичного виховання Сергія Трохимця, педагогам вдалося створити дітям яскраве та цікаве спортивне свято, яке подарувало їм незабутні враження та приємні емоції.

За проходженням першого етапу, кожен вчитель отримає спортивний інвентар для своєї школи.
У ІІ етапі проєку 20 вчителів, які найкраще проведуть змагання зберуть команду з 5 дівчат-учасниць. Разом з ними вони візьмуть участь в інноваційній навчальній програмі на базі одного з футбольних клубів Української прем'єр ліги.

За інформацією відділу у справах сім'ї, молоді та спорту, культури й туризму Шполянської міської ради ОТГ