Театр абсурду або як районний відділ освіти займається відвертим саботажем

  На перший погляд банальна позачергова сесія Шполянської районної ради, пов’язана з передачею у комунальну власність Шполянської міськради бюджетних установ і цілісних майнових комплексів позашкільних навчальних закладів, дитячої школи мистецтв, філій Центральної бібліотечної системи у Шполі, Кримках і Скотаревому набула неочікуваного забарвлення, яке в повній мірі продемонструвало нахабство та абсурдність діяльності окремих чиновних облич. Як не дивно, каменем спотикання стало підведення підсумків інвентаризації  майна навчальних закладів, які мають бути передані у власність об’єднаної територіальної громади.

  Нагадаємо, на попередній сесії районні депутати прийняли рішення про згоду передачі навчальних закладів (міських шкіл, Кримківського та Скотарівського НВК та навчально-виробничого комбінату) з комунальної власності районної ради у комунальну власність міської ради. При цьому встановили дедлайн — до 1 листопада провести інвентаризацію цих закладів та надати районній раді підписані акти прийому-передачі. Ця робота є досить скрупульозною та марудною, проте, при наявності сприяння з боку зацікавлених осіб її можна виконати досить швидко та без надзвичайних зусиль. Тим більше сприяли і ті обставини, що у цей період були канікули в школах, і можна було за тиждень плідно і вичерпно попрацювати. У чому ж тоді проблема?

  Виявляється, що акти прийому-передачі, які були надані районній раді до 1 листопада були оформлені класичним методом «совєцьких» бюрократів. Ці акти було підписано лише в односторонньому порядку, без належних підписів міської комісії. Фактично районна освіта не вважала за потрібне поставити до відома профільну міську комісію, нав’язуючи Шполянській ОТГ непотріб та давно списані стільці та шафки, що залишились з періоду «будівничих соціалізму».

  Звісно, це викликало обурення міського голови Сергія Кравченка, котрий чітко окреслив, кому саме це вигідно і чому робочі моменти стикаються з відвертим хамством районної влади.

  — Дуже неприємно, що ми знову і знову наштовхуємося на камінь спотикання. Приймаючи рішення, ми мали намір визначити ефективні механізми, дорожню карту проведення цієї об’ємної роботи, зробити все чесно і прозоро, без формальностей. І до того ж завчасно, бо потрібно планувати бюджет ОТГ на 2018 рік. Дві комісії мали б одночасно працювати, рахувати майно і разом на підставі інвентаризаційної відомості підписувати акти. Але такі наміри з боку відділу освіти не були позитивно сприйняті, нам навіть не надавали примірники актів на погодження, а зауваження не приймали до уваги, — обурювався під час свого виступу на сесії голова об’єднаної територіальної громади. — То скажіть, будь ласка, хто погодиться приймати те, що є на папері, але немає по факту, або є в наявності, але не оприбутковане? Що заважало поставити на облік майно, придбане за рахунок батьків чи інших благодійників? Що робити із великою купою мотлоху, яким забиті горища, підвали і підсобні приміщення? Хіба немає правил списання неліквідного майна?  Тому комісія міської ради і не підписала акти, складені відділом освіти без її погодження. Але не буває тупикової ситуації, якщо збираються розумні люди із серйозними намірами виконати поставлене завдання, то все легко вирішується. Але не у цьому випадку. Наша комісія наштовхнулася на відвертий спротив, її навіть за наказом Павла Вербівського не впускали до шкіл, мовляв, «ви тут ніхто».

  За словами Сергія Кравченка, члени міської комісії запевняють, що окремі працівники централізованої бухгалтерії відділу освіти в усній формі відмовляються доопрацювати підготовлені акти і наполягають на підписанні актів в початковому варіанті, що є неприпустимим.

  — Наприклад, факт постановки на облік у жовтні 2017 року запасних частин до автомобіля ГАЗ за номером 8754 ЧКЕ, який відсутній в акті приймання-передавання, встановлення причини відсутності у них майна Шполянського МНВК, несписання автомобіля ГАЗ за номером 7352 ЧКХ, про що є відповідне рішення Шполянської районної ради від 21.09.2017 — це ті недоліки роботи відділу освіти, що унеможливлюють процедуру підписання актів делегованими представниками комісії Шполянської міської ради, — каже міський голова.

  Натомість, пан, хоча який він в цьому випадку пан, Вербівський зі впертістю, що могла бути використана на краще, гнув своєї: ніякої недостачі в школах немає, отже все добре, а ми все робимо правильно, разом з міською комісією проводити реальну інвентаризацію з фіксацією всіх установлених фактів і узгодженням актів відмовляємося. І квит.

  Депутати, урахувавши обставини свідомого саботажу з боку районної освіти повторно встановили граничний термін для підписання актів прийому-передачі майна навчальних закладів, запропонували до складу комісій депутатів районної ради. Вже з понеділка комісії з великими потугами розпочали роботу в школах, яка, ми сподіваємось, має неодмінно увінчатися процедурою підписання повністю узгоджених всіма сторонами актів. Віриться, що театр абсурду буде зведений нанівець.

  Тож, споглядаючи на цю ослячу впертість, ми можемо припустити лише одне. Районна освіта, «підбарахлившись» новим майном, намагається залишити його собі, при цьому, віддаючи ОТГ залишки застарілого устаткування за принципом «на тобі, небоже, що мені негоже». Лише таким чином можна пояснити небажання прозорості інвентаризації. І знову ми бачимо — власні, меркантильні інтереси та хронічна жадібність знову стають на заваді належного виховання та навчання наших дітей.

Сергій ЗУБАТОВ