«Тепловий колапс подолано»: у Матусові нарешті вирішили проблему з опаленням шкіл

Заклади освіти Матусіської ОТГ на Шполянщині напередодні опалювального сезону опинилися на межі теплового колапсу. Підприємство, яке виконувало роль теплопостачальника, стало фігурантом кримінального провадження і відмовилось надавати цю послугу. Школи ж кількатисячного Матусова, опинилися в «холодному полоні». На допомогу громаді прийшли представники місцевого агропідприємства ГК «ЛНЗ», які надали кошти на придбання обладнання для законсервованих газових котелень. Зі слів керівників громади, без допомоги підприємства сільські школи могли зовсім залишитися без опалення. 

У жовтні минулого року опалювальний сезон в матусівських школах опинився під  загрозою. Місцеве підприємство, яке постачало тепло в навчальні заклади громади, стало фігурантом кримінального провадження. Прокуратурою було виявлено факти ймовірного «зловживання посадовими особами сільської ради при визначенні тарифу на послуги з постачання теплової енергії для адміністративних будівель та навчальних закладів с. Матусів, а також неналежного виконання умов укладених договорів на теплопостачання». 

Як повідомляли наші журналісти, незважаючи на наближення холодів, підприємство-теплопостачальник призупинило надання послуг, мотивуючи свої дії відкриттям кримінального провадження. Колишнє ж керівництво ОТГ, яке і укладало договори з підприємцем, фактично самоусунулось від управління громадою. 

За даними офіційного майданчика електронної системи публічних закупівель України «ProZorro» за останні два роки Матусівська сільська рада сплатила приватному підприємству «Тепло-М» майже 4 мільйони гривень за послуги з надання теплової енергії. Протягом останніх двох років школи громади отримували опалення за тарифами, значно більшими, ніж у містах-мільйонниках.

Новообрана очільниця Матусівської ОТГ Леся Шаповал повідомила нашим журналістам, що в такій ситуації відновлення опалення шкіл газом було просто життєво необхідним, адже котельні на твердому паливі, які раніше обігрівали школи, виявились також на балансі підприємства – колишнього теплопостачальника.

– Раніше матусівські школи опалювались котельнею на твердому паливі. Цю послугу громаді надавав місцевий підприємець. Газові ж котельні стояли багато років у «законсервованому» стані. Одна котельня не працювала з 2015–16 років, інша з 2018-го. Для їхнього запуску ми повністю оновили модемні лічильники та повністю замінили все газове обладнання з новими котлами включно. Ці роботи були проведені за кошти спонсорської допомоги Групи компаній «ЛНЗ». При реалізації цього проєкту головною метою було забезпечення наших шкіл теплом, щоб діти навчалися в комфортних умовах, – розповідає голова громади. – З цією проблемою ми звернулись до ГК «ЛНЗ» і депутата обласної ради від ВО “ЧЕРКАЩАНИ” Анатолія Ткаченка, які відреагували на наше звернення, надавши не лише близько мільйона гривень фінансової допомоги, а й фахівців для реалізації цього задуму.

Пані Шаповал повідомила, що наразі між громадою і газопостачальником було укладено договір на постачання газу і вони вже розпочали роботу. 

– Окрім цього,  ми уклали мирову угоду з підприємством,  яке раніше постачало тепло. Протягом року ми плануємо сплатити заборгованість, яка виникла за минулого керівництва громади. Також ми плануємо взяти у власність громади і котельні на твердому паливі, щоб не залежати від підприємства, – зауважує посадовиця.

Поки ж, зі слів пані Лесі, вцій патовій ситуації, існування газових котелень – це порятунок шкіл громади від холоду.

– Добре, що на допомогу прийшла Група компаній «ЛНЗ» та наш обласний депутат Анатолій Ткаченко, який особисто опікувався нашим питанням, – без них громада сама просто б не справилась, – зауважують в сільській раді.