То коли ж Кравчук був щирий?

Український письменник та історик-дослідник Роман Коваль повідомив на своїй сторінці у «Фейсбуці», що до Дня незалежності завершується робота над книжкою «Здолати Росію» (упорядники — Віктор Рог і Юрій Юзич). Ось уривок з неї.

 

1 липня 1989 року на установчій конференції Київської крайової організації НРУ Леонід Кравчук висловив побажання, щоб у документах НРУ було сказано, що Рух стоїть на позиціях марксизму-ленінізму і керується соціалістичними ідеалами.

— Треба записати у статут, що Рух визнає керівну роль компартії, — Кравчук не зважав на обурливий гомін. — Треба зазначити також, що Рух підтримує міліцію та інші правоохоронні органи (знову обурення в залі, подекуди сміх). — Крім того, — повчав Кравчук, — треба відмежуватися від антигромадських організацій (тобто УГС. – Ред.), які виступають проти соціалістичного шляху розвитку. 

Далі Кравчук почав балачку про «революційну святість червоного прапора». Хтось не втерпів:

— Ми це вже чули!

А Кравчук незворушно продовжував:

— Сталін забруднив червоний прапор, а Петлюра забруднив жовто-блакитний…

Іронія долі — через два роки Кравчук у ранзі Президента України із вдячністю прийме від Президента УНР в екзилі Миколи Плав’юка петлюрівські державні синьо-жовті прапори.

Роман КОВАЛЬ