«Товмацький курінь» запрошує на виставку «Народна війна»

    Громадські активісти просвітницького руху на Шполянщині «Товмацький курінь» запрошують земляків та гостей району і міста відвідати виїзну виставку  — музейну експозицію «Народна війна 1917-1932 рр.», яка діє з 18 по 30 жовтня у фойє кіноконцертної зали «Космос» у Шполі.

   — Особливо звертаємося до педагогів та учнівської молоді із запрошенням відвідати виставку, яка містить документальний виклад значимих історичних подій в Україні, які відіграють головну роль в усвідомленні новітньої історії та формуванні основ для майбутнього розвитку нашої держави, — говорить головний ініціатор перебування наукової праці на Шполянщині — голова ГО «Товмацький курінь» Дмитро Вовк. — Цей захід ми приурочили до 100-річчя подій Української революції та 100-річчя утворення Вільного козацтва.

   Ідея привезти до Шполи експозицію народилася у «куренівців» нещодавно, у Корсунь-Шевченківському, де Чорні запорожці проводили мистецький фест «Тихо над річкою».  Там і домовилися про чергу і от у шполян є можливість ознайомитися із працею науковців Київського товариства «Меморіал» ім. Василя Стуса. Автори на чолі з керівником проекту Романом Круциком готували експозицію впродовж 2008-2009 років, використовуючи державні та галузеві архіви майже всіх областей України. Опрацьовано та оцифровано понад 350 фондів і близько 1500 архівних справ, понад 300 світлин, багато яких оприлюднено вперше.

   Завітайте до осередку нашої справжньої історії, не будьмо байдужими! За довідками звертайтеся телефоном: 0984757801.