Православні свята
Трійця — одне з найбільш значущих свят у православ'ї, що знаменує собою єдність Отця, Сина і Святого Духа. У храмах цього дня щорічно відзначається пишною урочистою службою.
День Святої Трійці позначений статусом торжества і святкується на п'ятдесятий день після Великодня. У нас він належить до числа дванадесятих свят і є перехідним.
Історія свята
Перед тим, як покинути цей світ, Ісус дав обіцянку своїм послідовникам, що пошле на землю Святого Духа, який допоможе їм нести слово Боже по всьому світу і наділить силою, доступною тільки Господу. На п'ятдесятий день Пресвятий Дух зійшов на апостолів, наповнивши їх даром, посланим згори.
Завдяки дивовижному дару кожен із апостолів розумів всі мови і міг проповідувати вчення Христа повсюдно. Їхня участь, відданість і віра допомогли привернути до християнства багатьох людей по всьому світу. Втручання Святого Духа допомогло возвеличити кожного учня Спасителя над простими людьми, щоб ті пізнали силу і могутність Божу.
Святкування Трійці
4 червня всі православні люди повинні піти разом з сім'ями в церкву, де здійснюватиметься святкова літургія. Всі справи слід завершити заздалегідь, тому що урочиста служба включає в себе і нічне неспання, коли всі, хто служить церкві, та її парафіяни залишаються на вечірню і згадують зішестя Святого Духа на землю.
Священнослужителі моляться про даровану зверху благодать, про те, що кожен присутній завдяки Богу, Богородиці, Ісусу, апостолам і Святому Духу мають право на життя вічне в Царстві Господньому. Пресвятий Дух зійшов у вигляді вогню, що означає здатність обпалити всі гріхи людей, очистити життя, висвітлити шлях і зігріти душу кожного.
Традиції Святого торжества
До православної Трійці слід добре підготуватися і ретельно прибрати весь будинок, щоб не залишилося жодного брудного куточка. Наші предки вірили, що якщо зустріти святе свято в чистоті і порядку, удача не покине до наступного року.
Атрибутом свята є листя берези і верби, які слід пов'язати в невеликі пучки і освятити в церкві. Розвісивши їх по всьому будинку, як роблять це священнослужителі в церквах, можна досягти гармонії і процвітання, відлякати всяку нечисть від свого житла і притягнути більше щастя в свою сім'ю.
На столи ставлять різні частування: день не вважається пісним, тому їсти можна все, що пошле Бог. Після служби можна покликати гостей або відправитися на народні гуляння. Церква не заохочує тільки безпробудне пияцтво і дебош. Як і в будь-які інші православні свята, слід надавати людям допомогу, відмовитися від злих намірів, лайливих слів і неправедних бажань.
У цей день за допомогою молитви можна позбавиться гріхів, попросити благословення Божого і знайти щастя в особистому житті. Більшість людей просять заступитися апостолів за заблулу душу своєї близької людини або родича. Знайти праведний шлях може і людина, яка була спокушена диявольським втручанням. Як стверджують священики, в день Трійці Бог простить будь-кого, хто покається в гріхах і звернеться до нього по допомогу і підтримку.
Трійця — день, який показує нам непідробну любов Господа. Це світле свято має ряд інших традицій, до яких має долучитися кожна православна людина. Наша віра повинна бути міцною і непідвладною чужому втручанню, тільки так можна змінити свою долю на краще.
Які народні прикмети існують в цей день
Вважається, що на Трійцю не варто призначати весілля – нібито нічого хорошого таку сім’ю не чекає. Інша справа – сватання і знайомство. Якщо вони випадуть на Трійцю, то шлюб буде міцним і щасливим.
Шити, пекти пироги і працювати на городі на Трійцю не можна. А ще не можна купатися, інакше, за давніми повір’ями, русалки затягнуть на дно.
Дощ на Трійцю – весь рік буде багато грибів, хороший урожай і прекрасна погода.
Духів День – це наступний день після Трійці, коли забороняється працювати на землі, але можна шукати в ній скарб. Нібито земля в цей день обов’язково подарує хорошій людині щось цінне.
У свято Трійці потрібно постаратися не думати про погане, не заздрити і не злитися на когось, бо нічим хорошим це не закінчиться.