Трудівники СТОВ «Агрофірма «Вись» у Веселому Куті нарощують здобутки

У невеличкому південному селі Веселий Кут на Шполянщині життя вирує, багато в чому завдячуючи діяльності СТОВ «Агрофірма «Вись» під керівництвом Василя Вареника. Тут працює молочнотоварна ферма з поголів’ям у 55 корів, де трудиться династія місцевих жителів — родини Ільніцьких. Михайло Ільніцький завідує фермою, його дружина Марія суміщає роботу обліковця, техніка штучного осіменіння, лаборанта. Донька працює дояркою, а зять виконує функції механізатора. «Працюємо з 1996 року, — розповідає пані Марія.

— Вважаємо, що якщо не буде ферми, то й села не буде. Починали колись з 17 корів, тепер утримуємо 55. На роботі ми вже з пів п’ятої ранку і до 20.00 вечора. Ходимо між тим додому, де теж на нас чекає великий обсяг робіт на городі і в обійсті. І так іде усе наше життя, до цього ми звикли!»

Завідуючий Веселокутською дільницею Володимир Шеверя за освітою — лікар ветеринарної медицини, працює в сільському господарстві вже 30 років. Робота на його виробництві високоорганізована, хоча й поки що не встановлені системи безконтактного отримання молока. Працівники дбайливо ставляться до тварин, забезпечується механічне доїння, а первісток доять вручну. Корми заготовлені якісні і повному обсязі.

Також вирощуються в господарстві 100 голів свиней, 440 овець.

Слід зазначити, що й у СТОВ «Агро-фірма «Вись» в нинішньому році налагоджена партнерська співпраця з ГК «ЛНЗ» по спільному вирощуванні гібридної кукурудзи на своїх землях. Отож, незважаючи на будь-які прогнози, пов’язані з адміністративною реформою та децентралізацією влади, у Веселому Куті сподіваються на перспективи подальшого розвитку, адже на території громади ще є багато поставлених соціальних завдань.

НА ЗНІМКУ: завідуючий Веселокутською дільницею сільгосппідприємства Володимир ШЕВЕРЯ разом із завідуючим молочнотоварною фермою Михайлом ІЛЬНІЦЬКИМ.