ЦЕ ДІТИ ТВОЇ, УКРАЇНО!

Нашій молодій не-залежній державі під назвою Україна ось виповнюється вже 23 роки. І для кожного, хто народився тут, зростав, кому долею судилося оселитися на цій благодатній землі, — вона найкраща! Наше молоде покоління стало очевидцем перехідного періоду нашої держави в побудові демократичного суспільства. Сьогодні ми пережи-ваємо зазіхання на рід-ну землю з боку агресора та організованого злочинного світу, боронимо її щосили. І молоде покоління об’єднане у цьому прагненні як ніколи. Україна сьогодні горда своїми синами, які кладуть життя за її подальше існування, вона пишається дітьми, які щиро люблять її, не уявляючи цю любов інакшою.

Такою щирою юною україночкою є наша землячка — мила і талановита Софійка Домчук зі Шполи Наділена чи не оперним голосом, вона наполегливо займається вокалом, у чому їй допомагають наставники — викладачі школи мистецтв — Оксана Скляр та Юрій Присяжний. Репертуар її пісень складений на основі патріотичних творів, що випромінюють глибокі і щирі почуття до рідної землі і культури. Саме виконуючи пісні про Україну, її талант викладається на повну. Окрім того, Софійка є активною учасницею зразкового танцювального дитячого колективу «Барвінок» під керівництвом Едуарда Пресліцького, а також різних шкільних заходів, театрального гуртка при міському парку, учиться на відмінно, два роки поспіль займала друге місце на районному етапі конкурсу на знання української мови ім. Петра Яцика у своїй віковій категорії, співає в церковному хорі храму Різдва Пресвятої Богородиці м. Шпола, захоплюється поезією, сама пише вірші (не раз перемагала в районному конкурсі дитячих поезій «Тарасовими шляхами»), а ще хоче спробувати свої сили у творчій роботі дитячої телестудії «Ми» при Будинку школярів.

Нещодавно батьки Софійки оприлюднили в соціальних мережах знятий відеокліп у якому юна співачка виконує українську пісню «Бандуристе». Здійснити цей творчий задум допоміг родині приватний підприємець Віктор Крисько (фото-відео студія «Коніка»), з яким разом подорожували до Канева та Корсунь-Шевченківського. Там на просторах українсь-ких краєвидів та музеїв проводилися зйомки. Сценічні костюми надав керівник дитячих танцювальних колективів Едуард Пресліцький. Переглядаючи знятий кліп, радіє душа за нашу талановиту молодь та оживає віра у щасливу перспективу рідної країни! Ось так потрібно дбати не проте, на кого рівнятися і до якої культури долучатися, а насамперед про свою єдину країну, її багатогранну тисячолітню культуру та про порозуміння й злагоду на всіх її землях.

Ганна ШВЕЦЬ.

Горить
свіча за Україну...
Я щиро Богові молюсь
За нашу рідну Батьківщину,
Бо йде війна, і я — боюсь.
Боюсь за маму і за тата,
За рідний край — ліси й поля.
Не дай же, Боже, сплюндрувати
Вкраїну вражим москалям!
Вкажи нам праведну дорогу,
Дай сили вистоять в борні,
Зішли нам, Боже, перемогу:
Хай буде мир — кінець війні!

Софія ДОМЧУК.