У 70% українців через війну знизився дохід, майже третина – втратила роботу – опитування

Через повномасштабне вторгнення рф в Україну 70% громадян станом на серпень 2022 року зіткнулися зі зниженням доходу. Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), повідомляє thepage.ua.

Станом на травень цього року відсоток таких людей був нижчим – 66%.

Переважна більшість опитаних українців – 95% — зазначили, що на нинішній дохід не живуть комфортно. При цьому серйозні матеріальні труднощі станом на серпень відчували 34% жінок та 26% чоловіків.

Комфортно на нинішній рівень доходу проживають всього 4% жінок та 7% чоловіків.

Аналіз отриманих даних свідчить, що роботу через російську агресію втратив 31% наших співгромадян. Про втрату житла повідомляє 9% респондентів (у травні цей показник становив 6%).

Окрім фінансових негараздів українцям довелось також зіткнутися з погіршенням психічного та фізичного здоров’я, втратою друзів або членів родини.

Після повномасштабного вторгнення 84% громадян стали частіше спілкуватись українською мовою, 81% — донатити на ЗСУ, 55% почали носити національну символіку та кольори, 21% — приєднався до Сил оборони.

Контекст. Згідно з даними опитування на порталі OLX Робота понад 22% українців вже змінили професію в період воєнного часу, а майже 49% опитаних знаходяться в пошуку роботи та готові перепрофілюватися.