Черкасці можуть переглянути близько 50 рукописів Василя Симоненка, які раніше не були опубліковані. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Черкаського обласного краєзнавчого музею.
У музейній кімнаті Симоненка, яка розташована в приміщенні редакції газети «Черкаський край», відкрили виставку «З родинного архіву. Неопубліковане».
Рукописи поета охоплюють різні періоди його життя і творчості: навчання у Києві, роботу в Черкасах, характеризують тематично-змістові пріоритети автора у хронологічному вимірі.
“Матеріали, що вперше представляють на огляд громадськості, становлять значний літературознавчий та бібліографічний інтерес, репрезентують творчий пошук митця та епоху”, – зазначають на сторінці музею.
Як повідомляє видання “Читомо”, виставка діятиме протягом місяця з понеділка до п’ятниці з 10:00 до 16:00 години.
– Виставку присвятили до пам’ятних днів: цього місяця день смерті поета, 8 січня відзначають його день народження. Матеріали надала родина Василя Симоненка. Щоденник поета з фондів музею ніде не друкували, – повідомили працівники музею.
Додамо, Василь Симоненко — український поет і журналіст, шістдесятник. За його життя вийшли лише збірки поезій «Тиша і грім» і казка «Цар Плаксій та Лоскотон». Після смерті видали його казку «Подорож у країну Навпаки», збірки віршів «Земне тяжіння», «Поезії» та збірку новел «Вино з троянд».