У Черкаській області водяться два види отруйних гадюк

На території Черкаської області зафіксовано два види отруйних змій – гадюка звичайна та гадюка Нікольського.

Про це повідомила завідувачка відділу епіднагляду та профілактики неінфекційних захворювань Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Світлана Нікітюк в інтерв'ю телеканалу "Антена".

За словами фахівчині, гадюки здатні завдати укусу лише в разі самозахисту і ніколи не нападають першими. Людина ризикує отримати укус, якщо випадково наступить на змію чи намагатиметься її впіймати. Проте навіть тоді, у більшості випадків, для дорослого це не становить смертельної небезпеки, якщо реакція буде виваженою і без паніки.

У разі укусу змії Світлана Нікітюк радить перш за все зберігати спокій.

"По-перше, намагайтесь не панікувати, і щоб не панікував потерпілий. Його слід покласти, знерухомити пошкоджену, уражену кінцівку, зокрема для того, щоб отрута не розповсюджувалась по організму. Цю уражену частину тіла слід звільнити від одягу, взуття та прикрас", – пояснює фахівчиня.

За її словами, на місце укусу можна накласти стерильну пов'язку з антисептиком та прикласти лід, обгорнутий у тканину. Важливо давати постраждалому багато води для виведення отрути з організму.

"Не можна давати, до речі, алкоголь, тому що він посилює всмоктування отрути. Якщо є аптечка під рукою, можна дати потерпілому одну-дві таблетки антиалергічного засобу", – додає Світлана Нікітюк.

Під час транспортування до лікарні потерпілий має якомога менше рухатися, а уражену кінцівку слід тримати припіднятою.

"Не намагайтеся відсмоктувати отруту, не накладуйте джгут, зокрема, не припікайте рану, тому що все це погіршить наслідки укусу отруйної змії", – наголошує фахівчиня.

Коментарі