У Чорному морі відбудуться українсько-американські навчання Сі Бриз-2014

У навчаннях буде задіяно 12 кораблів і суден забезпечення, а також літаки і вертольоти морської авіації.

 

Українсько-американські навчання Сі Бриз-2014 триватимуть з 8 по 10 вересня в північно-західній частині Чорного моря, повідомляє прес-служба Міністерства оборони України.

"Метою навчання є проведення міжнародної операції з встановлення та забезпечення зони безпеки судноплавства в кризовому районі", - йдеться в повідомленні

Крім України і США, в навчаннях візьмуть участь Іспанія, Канада, Румунія і Туреччина. Буде задіяно 12 кораблів і суден забезпечення, в тому числі п'ять кораблів і суден від ВМС ЗС України і два кораблі від Державної прикордонної служби України. Крім того, до заходів будуть залучені літаки і вертольоти морської авіації українських ВМС.

Низку країн направили на вчення військовослужбовців як спостерігачів. Це Грузія, Норвегія, Швеція та Франція.

Учасники маневрів у морі відпрацюють такі завдання, як контроль за цивільним судноплавством в певних зонах, пошук і виявлення судна-порушника, проведення доглядових операцій, надання допомоги кораблю, потерпілому лихо та інші.

 Навчання України з НАТО відбудуться у Львівській області

Керівником навчань є тимчасово виконувач обов'язків заступника командувача ВМС ЗС України з бойової підготовки капітан 1 рангу Олексій Неіжпапа, заступник керівника навчань - капітан 1 рангу Джеймс Ейкен (ВМС США).

В Міноброни зазначили, що планом навчань не передбачається проведення наземної фази, захід у порт Одеси чи порти інших міст України.

Навчання відбудеться відповідно до програми двостороннього співробітництва між міністерствами оборони України та США, відповідно до плану на 2014 рік, затвердженого указом президента України від 25 березня поточного року. Навчання проводитиметься в дусі програми Партнерство заради миру.

З 1997 року по 2013 рік проведено 11 навчань серії Сі Бриз.

За матеріалами: Корреспондент.ne