У День Святого Миколая запалала головна ялинка Шполянщини

Справжнім феєричним дійством відзначено у Шполі День Святого Миколая. Цього дня на центральній площі міста відкрили головну ялинку, яка засяяла тисячами вогників. Урочиста подія зібрала велику кількість шполян біля розкішної красуні, вбраної у новорічні прикраси. Як розповів газеті «Шполяночка+» міський голова Сергій КРАВЧЕНКО, дуже хотілося обрати для шполян найкращу ялинку, тому пошуки тривали не один день і по всій Черкаській області. Але найкращу таки знайшли у Шполі — її безкоштовно надали директор СТОВ «Агроспілка» Ігор РОМАНЕНКО та директор виробничого підрозділу цього підприємства «Шполянський хлібзавод» Ігор МАТІКА. Саме на території цього господарства росла майбутня головна ялинка Шполянщини.

— Приємно, що мету, яку ми ставили перед собою, досягнуто — не просто відкрили ялинку, а влаштували незабутнє свято і для дорослих, і для діток, — сказав міський голова Сергій Кравченко.

Святковий настрій у Шполі запанував ще з минулого тижня, коли у дитячому парку з’явилося різдвяне містечко і запрацювала резиденція Святого Миколая. До головної ялинки він прибув на трійці бравих коней, чим неабияк подивував шполянську публіку.

Під ялинкою Святий Миколай разом із Дідом Морозом і Снігурочкою нагородили дітей, які перемогли в конкурсах, оголошених на відкритті резиденції. До вітань та вручення подарунків приєдналися голова районної ради Олександр Кузуб, перший заступник голови райдержадміністрації Юрій Козоріз і міський голова Сергій Кравченко.

Відкриття як резиденції, так і головної ялинки Шполянщини стало можливим за підтримки голови Шполянської районної ради Олександра Кузуба, міського голови Сергія Кравченка та Лебединського насіннєвого заводу (складова LNZ Group). Великий внесок в організацію свята внесли і працівники районного та міського будинків культури. Надзвичайно зворушливими були виступи колективів будинку школярів — вокально-театральної студії «Сузір`я» під керівництвом Оксани Присяжної, фольклорного колективу «Калинонька» (керівники — Валентина Каландирець та Зоя Яценко), зразкового дитячого танцювального колективу «Барвінок» (керівник — Едуард Пресліцький), зразкової дитячо-юнацької телестудії «Ми».

Під час концертної програми відбулося також вручення грамот і подарунків від районної організації Товариства Червоного Хреста, яка проводила у листопаді-грудні благодійний проект «Лист Святому Миколаю» за підтримки міського голови Шполи Сергія Кравченка. В рамках акції діти району писали листи Святому Миколаю.

— Головною нашою метою було об’єднати провідних підприємців у благородній спільній меті — здійсненні мрій покинутих та хворих дітей, нагадати бізнесу і звичайним громадянам про необхідність вирішувати проблеми дітей — майбутнього нашого краю і нашої нації, — повідомила «Шполяночці+» голова районної організації Товариства Червоного Хреста Тетяна Тимошенко.

— Таким чином ми втілили заповітні мрії дітей, які опинилися в біді, а з цим — мрію про щасливий, здоровий, успішний наш край в майбутньому. У ці дні кожен із нас сподівається на якесь маленьке диво, здійснення заповітної мрії, яка під силу лише святому. Тож нехай же добрий святий принесе радість у шполянські родини, бажаю миру та благополуччя рідній Україні.
Подарункам радів і 10-річний Іван Пащенко, який переміг у цьому творчому конкурсі. Мама хлопчика розповіла, що як для її сина, так і для інших діток відкриття ялинки стало незабутньою подією.

— Я дуже вдячна організаторам не лише за цей день, а й за те, що приділяють увагу категорійним діткам. Це, напевне, перший рік, раніше такого не було, — каже жінка.
Цього дня вогниками запалала не лише головна ялинка. Красива ілюмінація прикрасила і центр міста, що стало можливим за фінансової підтримки депутатів міської ради від ВО «ЧЕРКАЩАНИ».
Переможці конкурсу «Лист Святому Миколаю»

І МІСЦЕ:
Іван ПАЩЕНКО, Шполянський НВК №2: «...Я не можу ходити. Щоб бути сильним і стати на ніжки мені потрібно займатися вправами і плавати. Для нашого міста я б хотів попросити басейн. І не тільки для себе а й для всіх дітей, бо плавати дуже корисно...».

Анжеліка ЖУК, Журавський НВК: «...У нас велика і дружна сім я. Мама з татом виростили 7 дітей. Зовсім недавно виявилося, що мама тяжко хвора. Пошли, Святий Миколаю, швидкого одужання нашій неньці. Нехай вона залишається з нами багато-багато років...».

ІІ МІСЦЕ:
Інна ШМАТЬКО, Шполянська ЗОШ №5: «...Моя бабуся розповідала мені про те, які в місті Шпола на кондитерській фабриці виготовляли цукерки, печиво і халву. Пахощі з фабрики розносилися далеко від центру, а ласощами зі Шполи смакували навіть за кордоном. Святий Миколаю, допоможи, будь ласка, щоб запрацювала кондитерська фабрика. Дітям знову виготовлятимуть солодощі, а дорослим буде робота...».

Софія ЧЕПУР, Шполянський НВК «Загальноосвітня І—ІІІ ступенів школа №3-гімназія»: «...Я дуже люблю своє місто і бажаю, щоб у ньому з’явився невеличкий центр розваг з маленьким аквапарком, катком та місцем, де можна вільно покататися на роликах та скейті. Я дуже хочу, щоб наше дитинство та життя дорослих стало безпечним та веселим...».

ІІІ місце:
Анастасія КУЧЕРЯВА, Водянський НВК: «...Я живу в багатодітній родині... Я люблю свою країну за безмежні поля і неосяжні простори. Вийдеш в поле і залюбуєшся високими житами, які стоять, як стіна. Увійди в жито і воно сховає тебе, огорне своїми колосками і ніби збереже від бід і напастей...».

Ангеліна ТРУШКІВСЬКА, Лозуватська ЗОШ: «...Дорогий Святий Миколаю! Я з нетерпінням чекаю твого приходу. Дякую за те, що даруєш мені радість. Мені цікаво, чому ти не хочеш збудити мене вночі і поговорити зі мною. Я дуже довго не сплю, а ти вмієш дуже тихо підкрадатися до вікна. Я думаю, що колись нарешті тебе побачу...».

Наталія ДАВИДЕНКО. Фото Віктора КРАВЧЕНКА.