У Матусівській громаді налагодили роботу із сушіння фруктів та виготовлення енергетичних батончиків з натуральних інгредієнтів, які потім відправляють на фронт землякам.
Про це повідомляє на офіційній сторінці Матусівська громада.
Журналістам “Шполяночки” голова сільської громади Леся Шаповал розповіла, як працівники місцевої ради об’єдналися з активними волонтерами і разом почали виготовляти корисні для захисників смаколики.
Енергетичні батончики виготовлені із сухофруктів або просто окремо запаковані сухофрукти мають попит серед військових на передовій, адже вони калорійні й дають багато енергії.
“Наші захисники беруть їх у кишені, коли виходять на бойові позиції, — каже Леся Володимирівна. — І ми вже давно хлопцям відправляємо природні енергетики, але раніше, коли готували чергову гуманітарку, закупляли їх або оголошували збір і люди самі приносили сухофрукти. Потім, подивившись на ситуацію з іншого боку і все прорахувавши, вирішили, що таке можна виготовляти самостійно, тим паче знаємо, що всі фрукти якісні з домашніх угідь і садів жителів громади".
Об’єднавши зусилля працівників Матусівської сільської ради і волонтерського центру “Матусяни”, який очолює Надія Коваль, налагодили свій процес виробництва енергетичних продуктів.
“За кошти одноденного заробітку штатних працівників у сумі 4500 грн придбали для спільного проєкту сушарку для фруктів, — продовжує очільниця громади. — Встановили її у приміщенні сільської ради”.
Далі разом з Надією Коваль та її ініціативною групою спланували орієнтовний графік чергування, як працювати у вільний від роботи час.
“Не має такого, щоб ніхто не був на місці. Наприклад, зранку працівники сільради, у кого є вільна хвилина, і я також, йдемо перебирати принесені фрукти, потім змінюємось. І це все спільно з нашими волонтерками-матусянами", — розповідає про злагоджену роботу пані Леся.
Небайдужі матусяни уже прилаштувались і до графіків знеструмлення, а також синхронно працюють у вихідні. Зараз за допомогою сушарки працівники сільської ради заготовляють вишні, аґрус, сливи, абрикоси. Ці сухофрукти потім жінки-волонтери використовують у приготуванні енергетичних батончиків для захисників за власним рецептом.
“Звісно, у кожного можуть виникнути свої невідкладні справи, всі мають дітей і сім’ї, які потребують також уваги, тоді - чергуємо одна за одну, домовляємось, підтримуємо своїх у колективі. Так повинно бути, адже у нас спільна справа і мета — допомога нашим військовим”, — зазначила Леся Шаповал.