У Матусові виділили землю зрадникові Батьківщини

Моторошна новина облетіла нещодавно Черкащину. Інформаційний простір розірвала новина про зрадника України, який народився і виріс у Матусові Шполянського району і перейшов на бік терористичної ДНР. Але привід для обурення є ще приголомшливішим: саме цей відступник отримав земельну ділянку площею 2 га на території Матусова як учасник бойових дій в зоні АТО!

Сергій Михайлович Добренко народився і виріс у селі Матусові Шполянського району, але тривалий час проживав у Донецьку. Коли розпочалася війна, він як офіцер ЗСУ, перейшов на бік ДНР.

Ігноруючи цей факт сільська рада виділяє йому 2 га землі, як учаснику АТО! Про це повідомляють ЗМІ жителі села Матусів. Вони також додають документальне підтвердження того, що Сергій Добренко нині воює за так звану Донецьку народну республіку. Указом голови «республіки» Сергія Добренка призначено «Руководителем аппарата Совета обороны ДНР».

Факт виділення землі зраднику Батьківщини підтверджує і зведений реєстр.

Як це коментують в органах місцевої влади? Першого заступника голови Шполянської РДА Юрія Козоріза неприємно здивувала така новина, тож пообіцяв розібратись у всьому. А сільський голова села Матусів Василь Колісник сказав, що про ситуацію знає, але землю виділяли ще до того, як він став сільським головою. Ситуацію не коментує, оскільки наразі справу розслідує СБУ.

Відомо про цей факт і головному військовому комісару області Євгену Курбету. Він повідомив, що чоловік був офіцером ЗСУ, проходив службу у місті Донецьк, а потім демобілізувався і переїхав в так звану ДНР, де навіть отримав «чин». Однак, за більш детальною інформацією комісар порадив звертатися до СБУ, яка займається розслідуванням. Там же пообіцяли повідомити про результати слідства.

За фактом державної зради з боку Добренка прокуратурою проводиться розслідування. В офіційному прес-релізі відомства йдеться: «Прокуратурою області за наслідками спеціального (заочного) досудового розслідування, яке здійснювалося слідчим відділом Управління Служби безпеки України в Черкаській області, затверджено та скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя Черкащини за фактом участі в діяльності теро-ристичної організації «Донецька Народна Республіка».

Зловмисник, перебуваючи на тимчасово окупованій території Донецької області та будучи полковником Збройних сил України, у 2014 році перейшов на бік ворога та на цей час активно бере участь у діяльності терористичної організації «Донецька Народна Республіка».

У зв’язку з тим, що вказана особа переховується від слідства на тимчасово окупованій території України, її оголошено у всеукраїнський розшук та надано судом дозвіл на його затримання.

Дії останнього кваліфіковано за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає максимальне покарання у виді позбавлення волі на строк до 15 років з конфіскацією майна або без такої».

Більше вдалося дізнатися «Шполяночці+» у самому Матусові. Жителі села розповідають, що Добренко разом із сім'єю у 2014 році повернувся з Донецька до рідного села, де проживають його рідні. Його діти ходили до Матусівської школи, а родина отримала статус переселенців. Він особисто звернувся до сільської ради із заявою про виділення земельної ділянки, пред’явивши документи із Міністерства оборони України, які засвідчують його участь у бойових діях в зоні АТО. На той час ніхто і подумати не міг, що пізніше їх земляк зрадить Україну і займе вищий військовий чин в ДНР. Тому без будь-яких вагань погодили виділення йому земельної ділянки.

Тепер залишається сподіватися лише на скрупульозність розслідування цієї справи органами СБУ.

Наталія ДАВИДЕНКО