У МВС розповіли про підготовку до місцевих виборів на Черкащині

Сьогодні в головному управлінні Національної поліції Черкаської області відбувся брифінг за участі радника міністра МВС Віталія Маляренка, начальника Главку Михайла Куратченка та представників громадянської мережі ОПОРА.

Під час зустрічі правоохоронці розповіли про заходи, які здійснюються щодо забезпечення публічної безпеки та порядку під час проведення місцевих виборів.

На початку брифінгу Віталій Маляренко зазначив, що МВС та НПУ приділяє особливу увагу роботі по превенції й не допущенню порушень виборчого законодавства під час проведення місцевих виборів.

Начальник ГУНП в Черкаській області Михайло Куратченко додав, що поліція Черкащини повністю готова до забезпечення публічного порядку та безпеки на виборчих дільницях під час волевиявлення громадян на місцевих виборах.

Так, зокрема на території Черкаської області створено 73 територіальних виборчих комісій та 1086 дільничних виборчих дільниць. До охорони публічної безпеки та порядку на виборчих дільницях, а також охорони виборчої документації залучено понад півтори тисячі правоохоронців.

Начальник Главку Михайло Куратченко підкреслив, що відповідно до Законодавства поліція не втручається у виборчий процес і зберігає політичну нейтральність.

Серед основних завдань поліції у цей період є забезпечення публічної безпеки на виборчих дільницях та прилеглій території, безпека дорожнього руху, реагування на повідомлення про порушення виборчого законодавства, а також їх документування для прийняття законних рішень.

Начальник Главку зазначив, що від початку виборчої кампанії на території Черкаської області зафіксовано 55 повідомлень про правопорушення чи злочини у сфері виборчого законодавства.

Відкрито 12 кримінальних проваджень, у тому числі шість за статтею 157 (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача), три за статтею 160 (підкуп виборця, учасника референдуму), одне за статтею 159 (порушення фінансування партії) Кримінального кодексу України. Також складено два адміністративних протоколи за дрібне хуліганство та порушення правил передвиборчої агітації.

Наприкінці брифінгу начальник Главку повідомив, що підрозділами поліції проводиться щоденна профілактична робота з метою попередження порушень, зокрема і виборчого Законодавства. Вживаються інші заходи для уникнення провокацій та збереження стабільності в області.

Робота здійснюється у взаємодії з усіма правоохоронними органами, органами влади, засобами масової інформації та громадськістю.Джерело: Сектор комунікації поліції Черкаської області