У пришкільних таборах Катеринопільської громади оздоровлюється 428 дітей

З 1 червня при закладах освіти Катеринопільської громади почали діяти пришкільні табори відпочинку з денним перебуванням, які працюватимуть до 13 червня. Загалом у них відпочивають 428 дітей громади, а це 39 % від кількості учнів 1-10 класів. На оздоровлення школярів із місцевого бюджету виділили 450 000 грн.

До відпочинку в пришкільних таборах зараховані діти пільгових категорій: діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування; діти з інвалідністю; діти учасників бойових дій; діти з багатодітних і малозабезпечених сімей; діти військовослужбовців; діти 1-4 класів.

Пріоритетними напрямками роботи таборів є оздоровлення, загартування, виховання і розвиток дітей. Саме цьому сприяють: ефективне використання природних ресурсів (сонячні та повітряні ванни, фізичні вправи на свіжому повітрі); збалансоване харчування (наявність у раціоні свіжих овочів та фруктів); чітке дотримання санітарно-гігієнічних норм відпочинку дітей, формування навичок особистої гігієни; належна організація фізкультурно-оздоровчої роботи (спортивні змагання, рухливі ігри, формування навичок безпечної поведінки); дотримання режиму дня; різноманітні виховні заходи.

Кожен день в пришкільних таборах насичений різноманітними розвагами. Вихователі, музичні керівники, керівники гуртків намагаються організувати дозвілля для дітей. В таборах вже пройшли Дні здоров’я, День української кухні, День патріота, День зеленої аптеки, День казки, День спорту та багато інших заходів.

Щодня вихователі проводять інструктажі з безпеки життєдіяльності, а також бесіди: "Правила поведінки у таборі"; "Як поводитися на випадок нападу"; "Газ у побуті"; 'Здоровий спосіб життя та здоров`я"; "Небезпека на дорогах"; "Електричний струм"; "Вода – необхідна складова людини"; "Пожежна безпека"; "На природі"; "Безпека довкілля"; "Як запобігти отруєнню грибами?"; "Як поводитись під час екскурсії".

Для розширення світогляду, підвищення інтересу до книги постійно організовуються спільні заходи з працівниками сільських та центральної бібліотек, діти відвідують шкільні бібліотеки.

Крім цього, для школярів організовуються екскурсії у місцеве лісництво, пожежну частину, бібліотеку, краєзнавчий музей, гуртки при Катеринопільському БДЮТ, музичну школу, а також ФГ "Агро – Вікторія Катеринопіль", яке стало прихистком для тварин з територій, які постраждали від ведення бойових дій. Підвезення дітей здійснюється шкільним автобусом наданим відділом освіти, молоді та спорту селищної ради. Невід′ємною частиною табірного життя є також спортивно-масова робота. Тому щодня з дітьми в таборах проводять музичну веселу зарядку, а також дискотеку та караоке. Кожен ранок розпочинається з ранкової зарядки на свіжому повітрі.

Для здоров'я школярів важливе повноцінне харчування, рух та відпочинок. Тож у таборах організовано дворазове гаряче харчування. Меню передбачає щоденне вживання свіжих фруктів та овочів, страв із м’яса, молока та риби.

Джерело: офіційна сторінка Катеринопільської територіальної громади у Фейсбук

Фото: Катеринопільська ТГ

Коментарі